آموزش تاتو (آرایش دائم)

این دوره آموزشی یکی از سخت ترین دوره های فنی حرفه ای می باشد .البته نه فقط برای آموزش، بلکه برای گرفتن مجوزهای مرتبط برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای. از آن جایی که در آموزش و انجام تاتو احتمال انتقال بیماری به فرد خیلی زیاد است به همین نسبت نیز سخت گیری برای آموزش و ارایه مدرک آن نیز سخت است . اصطلاح تاتو به ورود مواد رنگی با دستگاه مخصوص در زیر لایه سطحی پوست گفته می شود. هنرجوی تاتو یا اصطلاحا آرایشگر دائم صورت زنان ، می بایست به علاوه بر آشنایی با ضوابط ایمنی ایمنی و بهداشتی می بایست آماده سازی پوست، با طراحی متناسب چهره نیز ، آشنایی داشته باشد تا بتواند مواردی از قبیل : آرایش دائم ابرو و هاشور، آرایش دائم لب و سایه لب، آرایش دائم چشم، ترمیم را به مشتری ارایه دهد . بنابراین نیاز هست قبل از آموزش تاتو با رشته های پیرایشگر صورت و ابروی زنانه و متعادل سازی چهره زنانه آشنایی پیدا کند. در آموزش تاتو داشتن کارت بهداشت از وزارت بهداشت ضروری است. حین آموزش، هنر جو، آموزش های مربوط به استرلیزاسیون و گندزدایی ، آناتومی پوست و مو را نیز می گذارند.

آموزش تاتو

سرفصل های دوره آموزشی

  • تئوری شناخت پوست و لایه های پوستی
  • ترکیب بندی و شناخت رنگ‌ ها
  • شناخت لوازم انواع دستگاه، انواع سوزن و کاربرد آنها
  • قرینه سازی ابرو، دکاپاژ، کادر ابرو‌، شیدینگ ابرو ، سایه ابرو
  • خط چشم، بن مژه، خط لب، رژ لب
  • ریمور ها
  • تمرینات هنرجو روی پوست و‌مدل با نظارت مربی
  • پشتیبانی خرید لوازم و کانال اموزشی مخصوص هنرجو های عزیز
  • تعداد جلسات بستگی به تمرینات هنرجو داره

دوره آموزش تاتو در دترلند

هزینه های دوره ی مبتدی و حرفه ای متفاوت می باشد، آموزش های ارائه شده در دترلند با تضمین یادگیری کامل هنرجو جهت معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد.

دوره مبتدی رنگ و مش

دوره مبتدی آموزش تاتو (آرایش دائم)

در این دوره هنرجو زیر نظر مربی فنی حرفه ای موارد زیر را آموزش می بیند: آشنایی با تئوری نور و رنگ انعکاس آن ها و کنتراست ها، انواع چهره ها، دایره رنگ و شناخت رنگ های سرد و گرم، شناخت رنگ ها و کیت های رنگ و اصول صحیح استفاده از آن، تعیین عمق سوزن هنگام کار در اعضای مختلف، نحوه کاربرد سوزن در عمق لایه های پوست، نحوه کاربرد سوزن در عضلات صورت، نحوه استفاده از بی حس کننده ها و آشنایی با عوارض آن، استفاده درست از ابزار و مواد مصرفی مناسب، چگونگی استفاده از پمادهای مخصوص بعد از آرایش دائمی دوره آموزشی هاشور ابرو آشنایی با خطوط مختلف ابرو روی پوست طبیعی و مصنوعی، خطوط مختلف هاشور ابرو، سایه زدن های مختلف ، مواد مصرفی و ابزار کار مناسب ، چگونگی هاشور زدن با دستگاه روی پوست مصنوعی، نحوه سایه زدن با دستگاه روی پوست مصنوعی، نحوه سایه زدن با دستگاه روی پوست طبیعی، چگونگی سایه زدن با دستگاه روی صورت مصنوعی، نحوه هاشور زدن با دستگاه روی پوست طبیعی، چگونگی هاشور زدن با دستگاه دوره آموزشی تاتو لب آشنایی با خطوط مختلف انواع لب، خطوط مختلف هاشور لب، زدن سایه و روشن های مختلف لب، مواد مصرفی مناسب و ابزار کا ، انتخاب مناسب مواد مصرفی و کاربرد صحیح ابزار کار، ایجاد طراحی مناسب لب، ترسیم خط لب مناسب، سایه زدن صحیح لب، کشیدن خط لب با دستگاه روی پوست مصنوعی، زدن سایه با دستگاه روی پوست مصنوعی دوره آموزشی تاتو چشم آشنایی با فرم های مختلف چشم، خط چشم های مختلف، مواد مصرفی مناسب و ابزار کار، ترسیم اولیه خط چشم متناسب با فرم چشم، ترسیم مناسب خط چشم با دستگاه، توجه به حساسیت چشم، کشیدن خط چشم با دستگاه بر روی پوست مصنوعی، استفاده صحیح از بی حس کننده در خصوص خط چشم، کشیدن خط چشم مناسب با دستگاه روی پوست طبیعی

زمانبندی و هزینه دوره مبتدی

نام حرفه تاتو (نام سرفصل فنی حرفه ای: آرایشگر دایم صورت زنانه)
پیش نیاز پیرایشگر صورت و ابرو و متعادل ساز چهره زنانه
مدت زمان آموزش ۱۰ ساعت
شهریه ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دوره روزهای سه شنبه ساعت ۱۲ الی ۱۶
دوره حرفه ای رنگ و مش

دوره پیشرفته آموزش تاتو (آرایش دائم)

در این دوره هنرجو زیر نظر مربی فنی حرفه ای موارد زیر را آموزش می بیند: آموزش انواع هاشور هاشور و فیبروز لیفت ابرو مدل هاشور برانکو فیبروز میکروبلیدینگ فیبروز

زمانبندی و هزینه دوره پیشرفته

نام حرفه تاتو (نام سرفصل فنی حرفه ای: آرایشگر دایم صورت زنانه)
پیش نیاز آرایشگر دایم صورت زنانه مبتدی
مدت زمان آموزش ۱۲ ساعت
شهریه ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دوره روزهای سه شنبه ساعت ۱۲ الی ۱۶

نحوه برگزاری این دوره

تعداد شرکت کنندگان:

کلاس های دوره آموزش تاتو به سه صورت، خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین یک تا سه نفر، نیمه خصوصی سه تا 5 نفر و گروهی از 5 تا 15 نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم هایی کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساهت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

ابزار لازم جهت این دوره که در آموزشگاه دترلند به هنرجویان ارايه می شود: دستگاه ضد عفونی کننده اتوکلاو، دستگاه آرایش دائم با مجوز بهداشت، شیلد عینک کار، رنگ آرایش دائم، کارتریج، شانه دندانه درشت و ریز، موچین، قلم موبرای خط چشم مویی، کاسه رنگ ابرو ،برس رنگ ابرو

آموزش آرایش دائم

بعد از اتمام این دوره چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از اتمام این دوره شما می توانید با تسلط کامل به انجام تاتو ابرو، خط چشم، بن مژه، خط لب بپردازید . این آموزش تا تسلط کامل شما ادامه پیدا می کند. ما امیدواریم که شما پس از گذراندن این دوره شروع به کسب درآمد کنید و یا کسب و کار فعلی خودتان را بهتر کنید.

سوالات متداول

1ابزار تاتو رو چطور میتونم تهیه کنم؟
برای تهیه ابزار ،آموزشگاه میتونه برای شما پکیج کامل رو تهیه کنه و یا شما را برای خرید راهنمایی کنند.
2بعد از اتمام دوره چه مدرکی دریافت میکنیم؟
بعداز اتمام دوره شما مدرک فنی حرفه ای با عنوان آرایش دایم زنانه دریافت می کنید.
3کلا چند جلسه باید بگذرونیم تا کاملا حرفه ای بشیم؟
این سوال دقیقا به سطح مهارت و یادگیری شما برمیگرده بعداز آموزش ، شما نیاز دارید حتما روی مانکن، پوست مصنوعی و در نهایت مدل طبیعی کارکنید . هر چقدر شما سریع تر به این مرحله برسید که روی مدل طبیعی کار کنید، نیاز به تعداد جلسات کمتری خواهید داشت و بالعکس.
4پکیج آموزشی هم دارید؟
بله در اتمام دوره شما جزوه آموزشی کل دوره را دریافت خواهید کرد.
5پاک کردن تاتو (آرایش دايم) به چه روش هایی امکان پذیر است؟آیا در دوره آموزشی پاک کردن تاتو هم آموزش داده می شود؟
در مجموع برای پاک کردن تاتو(آرایش دایم) سه روش وجود دارد. ریمورهای گچی ، اسیدی، لیزر ریمورهای اسیدی همونطور که از اسمشون پیداست، پایه اسیدی دارند ، که احتمال خورندگی پوست را به دنبال خواهد داشت بنابراین باید پیش یک متخصص فوق حرفه ای انجام شود تا به پوست شما آسیبی وارد نشود. ریمورهای گچی که بیشتر با مارک دکتر ریبی و رجووی آمریکا ، ریمور دکتر ریبی در دو مرحله انجام می شود و رجووی امریکا در یک مرحله انجام می شود. هزینه های ریمو به علت بالا بودن قیمت مواد آن ها ، بالاست. یک لیزر دستی هم وجود دارد که در صورتی که تاتو کوچک باشد به راحتی پاک می شود، اما دو ماه قرمزی آن باقی می ماند.در آرایشگاه ها اصولا با روش دکتر ریبی اقدام به ریمو کردن تاتو می کنند. از آن جایی که قیمت ریمور رجووی آمریکا بخ نسبت خیلی بالاتر است بنابراین به درخواست مشتری انجام می شود. یک راه دیگه برای پاک کردن تاتو (آرایش دايم)استفاده از لیزر است که در مواردی که تاتو (آرایش دايم) شما به رنگ مشکی باشد صد در صد جواب میدهد . آخرین روش هم استفاده از مواد اسیدی است که به دلیل تاثیر بد روی پوست و احتمال ایجاد گوشت اضافه روی پوست شما اصلا پیشنهاد نمی شود. بله روش پاک کردن تاتو یا اصطلاحا ریمو آن به شما آموزش داده می شود.
6تاتو (آرایش دایم)چیست؟
تاتو (آرایش دايم)یا وارد کردن ماده رنگی در داخل که می تواند در هر یک از لایه های اپیدرم، درم و هیپودرم و یا حتی در بافت چربی آن رخ می دهد. زمانی که این ماده رنگی وارد قسمت اپیدرم پوست می شود ، چون پوست در این قسمت مدام در حال بازسازی است بنابراین این تاتو (آرایش دايم) موقت خواهد بود و با بازسازی پوست ارام ارام از بین می رود . در صورتی که این ماده رنگی داخل درم پوست قرار بگیرد، ماندگاری بالاتری خواهد داشت اما یک مشکل وجود دارد و آن این است که در این قسمت سلول های فیبرو پلاست به این ماده رنگی حمله میکند و این حمله اینقدر ادامه پیدا میکند تا این ماده رنگی را کمرنگ کند. به همین دلیل است که اصطلاحا می گویند که تاتو (آرایش دايم) شما نیاز به ترمیم دارد .
7به عنوان هنرجو، برای انجام تاتو (آرایش دايم) ابرو چه مواردی رو در نظر بگیریم تا تاتو مشتری طبیعی به نظر برسد؟
فقط جاهای خالی رو با تاتو (آرایش دايم) پر کنید، موهای ابرو نزدیک به تاتو (آرایش دايم) رو کوتاه نکنید، رنگ تاتو (آرایش دايم) را نزدیک به رنگ ابروهای خود انتخاب کنید.
ثبت نام آنلاین