آموزش آرایش و پیرایش زنانه

دوره آموزشی آرایش و پیرایش در زیر مجموعه خدمات گریم و میکاپ آموزشگاه دترلند ارائه شده است. برای همه ما مهم است که پس از انجام آرایش، از نتیجه ی کار راضی باشیم، بنابراین همه سعی میکنیم تا از سالن های زیبایی ای که توانمندی خود را اثبات کرده اند استفاده کنیم. با توجه به بازار کار گسترده آرایش و پیرایش در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها، این رشته آموزشی همواره یکی از محبوب ترین دوره های آموزشی برای هنرجویان بوده و درخواست های زیادی برای برگزاری دوره آرایش و پیرایش وجود دارد. هنرجو پس از یادگرفتن آرایش و پیرایش و همچنین گرفتن مدرک معتبر، می تواند مستقیما وارد بازار کار شده و درآمد مناسبی داشته باشد. دوره ی آموزش آرایش و پیرایش در دترلند، تحت نظر اساتید مجرب انجام شده و تمامی نکات و اصول آموزشی جهت گرفتن مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای، آموزش داده می شود.

آموزش آرایش و پیرایش

سرفصل های دوره آموزشی

  • اصول آرایش و پیرایش
  • معرفی اقدامات آرایشی و پیرایشی (رنگ کردن، مش کردن، مانیکور، پدیکور، فر زدن مو، میزانپلی و ...)
  • نحوه انجام اقدامات آرایشی و پیرایشی

دوره آموزش آرایش و پیرایش در دترلند

دوره آموزشی آرایش و پیرایش در قسمت آموزش گریم و میکاپ دترلند ارائه شده است. این دوره، شامل مباحث بسیاری بوده که هزینه های آن در جدول زیر ارائه شده است. آموزش های ارائه شده در دترلند با تضمین یادگیری کامل هنرجو جهت معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد.

دوره مبتدی رنگ و مش

دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه

در دوره ی آموزشی آرایش و پیرایش، هنرجو زیر نظر مربی فنی حرفه ای آموزش می بیند و برای شرکت در آزمون فنی حرفه ای و گرفتن مدرک معتبر این سازمان، آماده می شود. این دوره به هنرجو این توانمندی را می دهد که پس از اتمام دوره و یادگرفتن موارد آموزش داده شده بتواند مستقیما وارد بازار کار شود. دوره ی آموزشی آرایش و پیرایش یکی از جامع ترین دورها بوده و سرفصل های تدریس شده در آن زیاد است. مزیت این دوره این است که با گذراندن این دوره، هنرجو با تمام روش های آرایش و پیرایش آشنا شده و با تمرین کردن تمام این روش ها، مهارت های لازم را کسب می کند. در مرحله اول این دوره، اصول اصلی آرایش و پیرایش بیان می شود. این اصول شامل چهره شناسی، رنگ شناسی، پوست شناسی و ... بوده و اهمیت زیادی دارد. هنرجو باید پیش از شروع به آرایش و پیرایش بداند که از چه رنگ هایی (برای کرم، رژ، سایه و ...) می-توان برای هر فرد (مثلا کسی که پوستش سبزه باشد) استفاده کرد. هنرجو طی این مرحله از دوره، با تمامی این مباحث آشنا شده و بصورت عملی هم با این مفاهیم آشنا می شود. با توجه به تغییر مد، لازم است تا هنرجو با آرایش های جدید و مد روز آشنا باشد. طی دوره آرایش و پیرایش، ژورنال های معتبر آرایشی و همچنین صفحات محبوب اینستاگرامی به هنرجو معرفی می شود تا با دنبال کردن این صفحات، همواره با مد روز همراه باشند. در مرحله بعد، تمامی کارهایی که در آرایش و پیرایش باید انجام شود، توضیح داده می شود. این کارها شامل بند انداختن، رنگ کردن مو، مش کردن، مانیکور کردن، فر کردن مو، رژ زدن، خط چشم کشیدن و ... می-شود. در بخش عملی این دوره، هر یک از این کارها بصورت جداگانه تمرین شده و نحوه ی صحیح انجام هر یک و ترتیب انجام هر یک آموزش داده شده و هنرجو آن را تمرین می کند. تمرین های انجام شده، بر روی صورت های متفاوت انجام می گیرد، تا هنرجو تمام ابزار آرایش و پیرایش را بر روی هر نوع صورتی انجام داده باشد.

زمانبندی و هزینه دوره

نام حرفه آرایش و پیرایش (نام سرفصل فنی حرفه ای: آرایش و پیرایش زنانه)
پیش نیاز ندارد
مدت زمان آموزش۱۴ ساعت
شهریه کلاس گروهی۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس نیمه خصوصی۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس خصوصی۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دورهاول هر هفته

نحوه برگزاری این دوره

تعداد شرکت کنندگان:

کلاس های دوره آموزش آرایش و پیرایش به سه صورت، خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین ۱ تا ۳ نفر، نیمه خصوصی ۳ تا ۸ نفر و گروهی از ۸ تا ۲۰ نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی، هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم های کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساعت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

دوره آرایش و پیرایش یکی از جامع ترین دوره های آموزشی بوده و به تمام وسایل آرایشی مثل رژ لب، سایه، رژ گونه، خط چشم، مداد ابرو و ... نیاز است. ابزار و وسایل آموزشی در قالب پک های آموزشی به هنرجویان ارائه می شود. هزینه پک ها بر عهده هنرجو می باشد. این ابزار شامل این موارد می شوند: كلاه مش و قلاب، ابزار مش، انواع شانه، کاسه و قلم رنگ، آب فشان، كلیپس فلزي و پلاستیکي متناسب با حجم و اندازه مو، دستکش پلاستیکي ، نخي، پیش بند رنگ شمعي،پلاستیکي، بیگودي فر در سایزهاي مختلف متناسب باحجم مودر هر مدل، كلاه رنگ پلاستیکي،فویلي، قیچي و شانه كوپ پلاستیکي،فلزي، پیش بند و محافظ كوپ شمعي،پلاستیکي،پارچه اي،ضدآب، تیغ پیتاژ، ماشین موزني، تیغ پشت گردن، كاردک، وسایل موزدایي، گرم كننده موم، برس پهن و گرد، بیگودي میزامپیلي، برس پوش، پو صاف كن، وسایل مانیکور، تور بیگودی، محافظ گوش، محافظ گردن، سوزن بیگودي، بابلیس، اتوي مو، برس سیمي تخت، انواع قلم)سایه،رژگونه،رژلب(، پد و اسفنج، آینه كوچک )براي مشتري(، موچین، برس ابرو، تیغ ابرو، دسته تیغ، پیش بند و هد بند اصلاح، دستکش نخی

آموزش آرایش و پیرایش زنانه

بعد از اتمام دوره آرایش و پیرایش، چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از گذراندن دوره آرایش و پیرایش، هنرجو مهارت انجام تمامی آرایش ها و همچنین ترتیب انجام آرایش ها را یاد می گیرد. علاوه بر آن، طی این دوره، هنرجو با فرم و رنگ صورت های متفاوت آشنا شده و یاد می گیرد که از کدام نوع آرایش برای هر مدل چهره استفاده نماید. علاوه بر آن، با دنبال کردن صفحات اینستاگرامی، با آرایش های جدید آشنا شده و مد روز را دنبال می کند.

سوالات متداول

1پکیج آموزشی هم دارید؟
بله. در اتمام دوره، شما جزوه آموزشی کل دوره را دریافت خواهید کرد.
2بعد از اتمام دوره چه مدرکی دریافت میکنیم؟
بعد از اتمام دوره شما مدرک فنی حرفه ای آرایش و پیرایش را دریافت می کنید.
3آیا به وسایل خاصی برای آرایش و پیرایش نیاز است؟
بله. دوره آرایش و پیرایش یکی از جامع ترین دوره های تدریس شده در آموزشگاه بوده و برای آن باید تمامی وسایل آرایشی مثل رژ لب، خط چشم، ریمل و ... را در اختیار داشته باشید. در دوره آموزشی، تمامی این وسایل در اختیار هنرجو قرار داده می شود.
4کلا چند جلسه باید بگذرونیم تا کاملا حرفه ای بشیم؟
این سوال دقیقا به سطح مهارت و یادگیری شما برمیگرده. ولی بصورت میانگین، مدت زمان یادگیری آرایش و پیرایش بین 2 تا 4 جلسه است.
5آیا میتونم کسب و کار خودمو راه بندازم؟
بله. بعد از گرفتن مدرک فنی حرفه ای، میتونید کسب و کار خودتون رو راه بندازید.
6من ساکن تهران نیستم. میتونم تو دوره های آموزشی شرکت کنم؟
بله. دترلند آموزش ها رو در زمان های متفاوتی ارائه می کند تا هنرجو بتوانند در زمان های متفاوتی در دوره ها شرکت کنند.
7وسایل آرایش و پیرایش رو از کجا باید تهیه کرد؟
دترلند می تونه وسایل مورد نیاز رو به صورت یک پکیج در اختیار هنرجو قرار بده و یا برای خرید این وسایل مشاوره بده.
8آیا با مدرک آرایش و پیرایش می توان اقدام به تاسیس سالن کرد؟
بله، شما با گذراندن این دوره می توانید اقدام به تاسیس سالن کنید.
ثبت نام آنلاین