آموزش آرایش و پیرایش زنانه

ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه ای

دوره آموزش آرایش و پیرایش به صورت حضوری برگزار می شود. در دوره آموزش آرایش و پیرایش، روند کامل مهارت های هفتگانه آرایشگری(مبتدی) جهت دریافت جواز تاسیس سالن به شما آموزش داده می شود. این دوره شامل آموزش های جامع مربوط به آرایش و پیرایش از جمله: آموزش رنگ و مشرنگ و کاتالوگ خوانی و شناخت انواع رنگ به صورت تئوری، آمبره به صورت عملی و روش هایلایت کلاسیک به صورت تئوری(، آموزش مانیکور و پدیکور (مانیکور خشک و تر)، آموزش شینیون (دُم اسبی،دو مدل شینیون بالای سر،دو مدل شینیون پایین سر به روش اروپایی و شنل)، آموزش کوتاهی مو (کوتاهی: round line باشیب بلند round line, باشیب کوتاه، گرد؛ square line ؛ پیکسی؛ square grajuation )، آموزش میکاپ همراه با دو مدل سایه(سایه پایه، سایه گوشه تیره یا سایه کات کریس)،  آموزش اصلاح و ابرو (اصول برداشتن ابرو برای چهره های مختلف تئوری و برداشتن یک مدل ابرو عملی) و آموزش پاکسازی پوست می شود. هنرجو در این دوره مهارت های هفت گانه آرایشگری جهت دریافت مدرک فنی حرفه ای و تاسیس سالن، می آموزد. هدف این دوره آموزشی آشنایی افراد با تمام شاخه های مهم آرایشگری است تا بتوانند از بین رشته های موجود در این دوره، علاقه و استعداد خود را پیدا کنند و به صورت حرفه ای و تخصصی وارد رشته مدنظر خود شوند. در صورتی که می خواهید مجوز آرایشگاه (سالن) را دریافت کنید ،کافی است دوره آرایش . پیرایش رو بگذرانید.

نام حرفهآموزش آرایش و پیرایش زنانه
پیش نیازندارد
مدت زمان آموزش5 جلسه 4 ساعت
شهریه کلاس ۵.۸۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس فشرده۶.۳۰۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دوره روزهای زوج ساعت 1 تا 4 و اخر هفته
مدرک فنی حرفه ایدارد
مدرک بین المللیدارد
تعداد نفرات هر کلاس4 تا 8 نفر
کارورزیدارد

معرفی دوره آرایش و پیرایش زنانه

سرفصل های فنی و حرفه ای آرایش و پیرایش زنانه

دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه در دترلند

مدارک بین المللی قابل ارائه

کلاس های آموزش دوره آرایش و پیرایش با تضمین یادگیری کامل و پشتیبانی نامحدود هنرجویان حتی بعد از ورود به بازار کار، برگزار می شود. در پایان دوره آرایش و پیرایش، هنرجویان جهت دریافت مدرک فنی حرفه ای توسط آموزشگاه به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوند. همچنین هنرجویان با پرداخت هزینه جداگانه قادر به دریافت مدرک TQS انگلیس می باشند.

دریافت مدرک از سازمان فنی و حرفه ای
دوره تاسیس سالن

مراحل آموزش آرایش و پیرایش زنانه

  • در ابتدای آموزش آرایش و پیرایش با مقدمات ۷ مهارت آرایشگری آشنا می شوید.
  • سپس مربی به آموزش ابزارهای مختلف مورد استفاده در هر یک از مهارت های رشته آرایش و پیرایش می پردازد.
  • در این مرحله، هفت مهارت آرایشگری مانند: کوتاهی مو، میکاپ، شینیون، اصلاح و ابرو و… را آموزش می بینید.
  • در مرحله چهارم، روش صحیح انجام کار و نکات تکمیلی مربوط به هر مهارت را یاد می گیرید.
  • در نهایت با کمک مربی، تمرین عملی مهارت های مختلف آرایشگری را روی مدل انجام می دهید.

دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه

مزیت دوره آرایش و پیرایش این است که با گذراندن این دوره و کسب مدرک فنی حرفه ای می توان اقدام به تاسیس سالن آرایشگری کرد. در مرحله اول این دوره، اصول اصلی آرایش و پیرایش بیان می شود. این اصول شامل چهره شناسی، رنگ شناسی و پوست شناسی می شود. هنرجو در این مرحله با تمامی این مباحث آشنا شده و به صورت عملی با این مفاهیم آشنا می شود. با توجه به تغییر مد، لازم است تا هنرجو با آرایش های جدید و مد روز آشنا باشد. طی دوره آرایش و پیرایش، ژورنال های معتبر آرایشی و همچنین صفحات محبوب اینستاگرامی به هنرجو معرفی می شود تا با دنبال کردن این صفحات، همواره با مد روز همراه باشند.
در مرحله بعد، تمامی کارهایی که در آرایش و پیرایش باید انجام شود، توضیح داده می شود. این کارها شامل رنگ و مش مو، پاکسازی صورت، کوتاهی مو، گریم و میکاپ، اصلاح و ابرو، شینیون و مانیکور می شود. در بخش عملی این دوره، هر یک از این کارها بصورت جداگانه تمرین شده و نحوه صحیح انجام هر یک و ترتیب انجام هر یک آموزش داده شده و هنرجو آن را تمرین می کند. تمرین های انجام شده، بر روی انواع فرم های متفاوت چهره انجام می گیرد.

مدرک فنی حرفه-ای آرایش و پیرایش

ثبت نام دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه

آموزش آرایش و پیرایش

نحوه برگزاری دوره آرایش و پیرایش زنانه

تعداد شرکت کنندگان

کلاس های دوره آموزش آرایش و پیرایش زنانه به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین 2 تا 3 نفر و نیمه خصوصی 4 تا 8 نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم هایی کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساعت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

دوره آرایش و پیرایش یکی از جامع ترین دوره های آموزشی بوده و به وسایل زیادی نیاز دارد. برای این دوره کله مانکن کوتاهی، قیچی برای آموزش کوتاهی و شینیون مورد نیاز است که تهیه آن بر عهده هنرجو می باشد. مابیقی ابزار و وسایل آموزشی در قالب پک های آموزشی به صورت رایگان به هنرجویان ارائه می شود. این ابزار شامل این موارد می شوند: 

بعد از اتمام دوره آرایش و پیرایش زنانه، چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از اتمام دوره آرایش و پیرایش، شما با مهارت های هفتگانه آرایشگری جهت دریافت مدرک فنی حرفه ای و مجوز تاسیس سالن آشنا می شوید. در نهایت پس از شرکت در دوره آموزش آرایش و پیرایش، می توانید علاقه و استعداد خود را در هرکدام از رشته ها کشف کنید و سپس به صورت تخصصی در کلاس آموزشی آن رشته ثبت نام کنید.

بازار کار آرایش و پیرایش زنانه چطوره؟

با توجه به درآمد بالای تاسیس سالن آرایشگری، تقاضا برای ثبت نام این رشته روز به روز بیشتر می شود. شما بعد از گذراندن دوره آرایش و پیرایش و گرفتن مدرک فنی حرفه ای، مجوز تاسیس سالن آرایشگری را می گیرید. راه اندازی سالن آرایشگری درآمد فوق العاده ای برای شما به همراه دارد.

سوالات متداول

بعد از اتمام دوره چه مدرکی دریافت میکنیم؟

بعد از اتمام دوره شما مدرک فنی حرفه ای آرایش و پیرایش را دریافت می کنید.

آیا با مدرک آرایش و پیرایش می توان اقدام به تاسیس سالن کرد؟

بله، شما با گذراندن این دوره می توانید اقدام به تاسیس سالن کنید.

دوره آموزش آرایش و پیرایش در چند جلسه برگزار میشه؟

این دوره در ۵ جلسه ۴ ساعته برگزار می شود.

من ساکن تهران نیستم. میتونم تو دوره های آموزشی شرکت کنم؟

بله. دترلند آموزش ها رو در زمان های متفاوت و به صورت فشرده و نیمه فشرده برگزار می کند تا هنرجویان بتوانند در زمان های متفاوتی در دوره ها شرکت کنند و همچنین در صورت نیاز از خوابگاه نیز استفاده کنند.

جزوه آموزشی هم دارید؟

در اتمام دوره آرایش و پیرایش، شما جزوه آموزشی کل دوره را دریافت خواهید کرد.

وسایل آرایش و پیرایش رو از کجا باید تهیه کرد؟

دترلند می تونه وسایل مورد نیاز رو به صورت یک پکیج در اختیار هنرجو قرار بده و یا برای خرید این وسایل مشاوره بده.

آیا برای دریافت مدرک فنی حرفه ای نیاز به مدرک تحصیلی دارم؟

خیر، برای دریافت مدرک فنی حرفه ای نیاز به هیچ گونه مدرک تحصیلی ندارید.

اگر در پایان دوره، نیاز به آموزش بیشتر داشتم باید دوباره هزینه پرداخت کنم؟

خیر، در پایان کلاس ها، جلسات رفع اشکال برگزار می شود و تا ۶ ماه از پشتیبانی مربیان برخوردار خواهید بود.

بعد از گرفتن مدرک میتونم در آموزشگاه به عنوان کارآموز مشغول به کار بشم؟

بله، در صورت تایید مربی با پرداخت هزینه جداگانه می توانید در آموزشگاه مشغول به کارآموزی شوید.

بعد از پایان دوره میتونم بلافاصله وارد بازار کار بشیم؟

بله، سرفصل های تمام دوره های آموزشی دترلند، ویژه ورود سریع به بازارکار طراحی شده است.