دوره آموزش مش و رنگ مو

ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه ای​

دوره آموزش رنگ و مش به صورت حضوری برگزار می شود. دوره آموزش رنگ و مش، روند کامل رنگ کردن موها با انواع تکنیک ها جهت زیبا سازی مو، به شما آموزش داده می شود. این دوره شامل آموزش های جامع مربوط به آموزش رنگ مو از جمله: آموزش کامل رنگ شناسی مبتدی و حرفه ای • شناخت مثلث رنگها، آموزش رنگ های ترکیبی ، کاتالوگ خوانی، ژورنالی خوانی، رنگ گذاری چند مرحله ای (یکدست کردن موهای چند رنگ)، آموزش رنگ مو ریشه و رنگ کامل، انواع رنگساژهای مکمل، ساخت تونر، پیگمنت تراپی، آموزش روشن کردن مو با رنگ، آموزش رنگهای ترکیبی، رفله گیری، شناخت انواع اکسیدان، انواع پودر (درجه روشن کنندگان)پودرهای دکلره بنفش سفید آبی، معرفی انواع پودر(برندهای معتبر)، معرفی مکمل ها و ویتامینه های ترمیمی دکلره، شناخت انواع پایه دکلره، خنثی سازی و رفله گیری زردی و نارنجی دکلره، آموزش بستر سازی و لیفت پایه، آموزش ساخت کاسه گلوسینگ(سرد و گرم)، آموزش سرلایت گیری، دکاپاژ و رنگ بری، تکنیک های دکلره: شناخت تفاوت هایلایت و مش، تمام دکلره، تکنیک آمبره ( پوش )، سامبره، بالیاژ با تکینیک پوش و لایت، هایلایت با فویل و سوئیت مش، بیبی لایت، لولایت، هافلایت ( سانلایت و مونلایت )، فیس فرم، هدلایت، مانی پیسز، رنگهای فانتزی، شامپو شیمیای و کاربد آن در شرایط مختلف، حمام رنگ • آموزش مشاوره دادن به مشتری می باشد. کلیه وسایل تمرین در اختیار هنرجو قرار میگیرد. هماهنگی مدل با اموزشگاه می باشد. هدف این دوره آموزشی، تربیت افراد ماهر و متخصصی است که توانایی انجام تمام تکنیک های رنگ مو بر اساس خواست و سلیقه مشتری را دارند.

نام حرفهکار با مواد شیمیایی در آرایش زنانه
پیش نیازندارد
مدت زمان آموزش۱۴ جلسه ۳ ساعته
شهریه کلاس ۱۰.۷۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس فشرده۱۰.۷۰۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دورهروزهای زوج
مدرک فنی حرفه ایدارد
مدرک بین المللیدارد
تعداد نفرات هر کلاس4 تا 8 نفر
کارورزیدارد

معرفی دوره رنگ و مش

سرفصل های فنی و حرفه ای رنگ و مش

دوره آموزش رنگ و مش در دترلند

مدارک بین المللی قابل ارائه

کلاس های آموزش دوره رنگ و مش با تضمین یادگیری کامل و پشتیبانی نامحدود هنرجویان حتی بعد از ورود به بازار کار، برگزار می شود. در پایان کلاس رنگ مو، هنرجویان جهت دریافت مدرک فنی حرفه ای توسط آموزشگاه به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوند همچنین هنرجویان با پرداخت هزینه جداگانه قادر به دریافت مدرک TQS انگلیس می باشند.

دریافت مدرک از سازمان فنی و حرفه ای
آموزش رنگ و مش با مدرک در تهران

مراحل صفر تا صد آموزش رنگ مو و مش

 • در ابتدای آموزش تخصصی رنگ مو، با شناخت و ترکیب انواع رنگ ها آشنا می شوید.
 • سپس مربی به آموزش رنگ گذاری، رنگ ریشه و رنگساژ می پردازد.
 • در این مرحله، نحوه دکلره کردن صحیح مو را بدون آسیب رساندن به مو آموزش می بینید.
 • در مرحله چهارم، انواع تکنیک های رنگ مو مانند آمبره، بالیاژ، سامبره و … را یاد می گیرید.
 • در نهایت با کمک مربی، تمرین عملی مدل های مختلف رنگ مو را روی مدل انجام می دهید.

دوره آموزش رنگ مو

در این دوره ابتدا آموزش پایه رنگ کردن به صورت تئوری به هنرجو داده می شود پس از آنکه هنرجو اطلاعات کاملی از: ساختار مو، مراقبت از مو، کاتالوگ خوانی، رنگ شناسی، ترکیب رنگ، رنگ کردن موی طبیعی و رنگ شده، رنگ کردن موی سفید، دکلره (بی رنگ کردن مو)، مش با کلاه و رنگساژ دریافت کرد، تمرین عملی آغاز می شود.هنرجو در دوره آموزش رنگ مو و مش این موارد را نیز آموزش می بیند: مش با فویل، ترمیم مش، مش شعاعی، دکوپاژ، دکلره کامل، ترمیم دکلره، مردانساژ، هایلایت های فانتزی، آمبره، سامبره، انواع لایت، بالیاژ، رنگ های کهکشانی. آموزش عملی: ترکیب رنگ، رنگ کردن موی طبیعی و رنگ شده، رنگ کردن موی سفید، دکلره (بی رنگ کردن مو)، مش با کلاه، رنگساژ و تمرین عملی روی مدل .

آموزش رنگ و مش حرفه ای

ثبت نام دوره رنگ و مش

انواع رنگ و مش مو

نحوه برگزاری دوره رنگ و مش

تعداد شرکت کنندگان

کلاس های دوره آموزش رنگ و مش به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین 2 تا 3 نفر و نیمه خصوصی 4 تا 8 نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم هایی کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساعت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

ابزار و وسایل آموزشی در طول دوره بصورت رایگان در اختیار هنرجویان قرار میگیرد. این ابزار شامل موارد زیر می شود: شانه ، برس گرد، کاسه رنگ، برس رنگ، کلیپس ، قلاب، ، حوله يکبار مصرف ،پيش بند يکبار مصرف، كلاه رنگ نايلوني يکبار مصرف،گان  یکبارمصرف، دستکش، فويل آلومينيوم با عرض 11 و 51 سانتي متر، سوئیت مش، كلاه مش متوسط و بزرگ، سنجاق سر فلزي، مواد ضد عفوني ابزار، نرم كننده فوري و عميق، مواد ويتامينه رنگ مو ،رنگ هاي دائم،موقت و نيمه موقت، اکسیدان کرم : ۳درصد- ۶ درصد – ۹ درصد- تثبيت كننده رنگ مو مايع ، كرم بي رنگ كننده، پودر بي رنگ كننده، سشوار دستي میباشد. هنرجو برای دوره رنگ ومش تنها بایدپیش بند تهیه کنند.

بعد از اتمام دوره رنگ و مش، چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از اتمام این دوره شما می توانید با تسلط کامل رنگ و مش شامل آموزش رنگ مو حرفه ای ، مش با فویل، ترمیم مش، مش شعاعی، دکوپاژ، دکلره کامل، ترمیم دکلره، مردانساژ،هایلایت های فانتزی، آمبره، سامبره، انواع لایت، بالیاژ، کهکشانی را انجام دهید. علاوه بر مدل های توضیح داده شده در قسمت سرفصل ها، این آموزش ها شامل آموزش رنگ و مش با کلاه، آموزش مش سوزنی، آموزش رنگ مو فانتزی، آموزش رنگ مو فانتزی بدون دکلره، آموزش دكوپاژ، آموزش هایلایت، آموزش لایت مو با فویل، آموزش مش سوزنی با کلاه، آموزش مش کردن مو، آموزش رنگساژ مو و آموزش هایلایت با فویل نیز می شود. این آموزش تا تسلط کامل شما ادامه پیدا می کند.

بازار کار رنگ و مش چطوره؟

اگر به دنبال درآمد بالا در رشته آرایشگری هستید، شاخه رنگ و مش شما را به این هدف می رساند. خیلی از افراد به صورت تجربی این کار را می کنند و متاسفانه به صورت حرفه ای با این رشته آشنایی ندارند در این صورت ممکن است به موهای مشتریان نیز آسیب بزنند. از طرفی به روز بودن در این رشته آرایشگاهی امری بسیار مهم است زیرا هر روزه مدل های مختلف رنگ کردن مو وارد دنیای مد می شود و شما باید به آنها نیز تسلط پیدا کنید؛ از این رو می توانید با گذراندن دوره آموزش رنگ و مش مبتدی و پیشرفته به تمامی متدهای جدید روز دنیا مسلط شوید.

سوالات متداول

بعد از اتمام دوره چه مدرکی دریافت میکنیم؟

بعد از اتمام دوره شما مدرک فنی حرفه ای رنگ و مش را دریافت می کنید.

 

آیا با مدرک رنگ و مش میتوان اقدام به تاسیس سالن کرد؟
خیر، برای تاسیس سالن باید یک دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید و یا دوره های هفت مهارت جداگانه را بگذرانید.
دوره آموزش رنگ و مش در چند جلسه برگزار میشه؟

این دوره در ۱۴ جلسه ۳ ساعته برگزار می شود.

من ساکن تهران نیستم. میتونم تو دوره های آموزشی شرکت کنم؟

بله. دترلند آموزش ها رو در زمان های متفاوت و به صورت فشرده و نیمه فشرده برگزار می کند تا هنرجویان بتوانند در زمان های متفاوتی در دوره ها شرکت کنند و همچنین در صورت نیاز از خوابگاه نیز استفاده کنند.

جزوه آموزشی هم دارید؟

خیر ،شما در اتمام دوره آموزش رنگ مو، شما کتاب آموزشی دوره را دریافت خواهید کرد.

در این دوره مش با کلاه و مش با فویل هر دو آموزش داده می شود؟

بله علاوه بر این دو مدل و مدل های ذکر شده در قسمت سر فصل ها، شما با آموزش های لایت مو با فویل، آموزش رنگ مو با فویل، آموزش های لایت مو، آموزش رنگ هایلایت، آموزش رنگ و مش با فویل، آموزش رنگ و لایت مو، آموزش آمبره کردن مو، آموزش رنگ مو بدون دکلره، آموزش رنگ مو با دکلره و آموزش مش کلاهی نیز آشنا می شوید.

 

آیا برای دریافت مدرک فنی حرفه ای نیاز به مدرک تحصیلی دارم؟

خیر، برای دریافت مدرک فنی حرفه ای نیاز به هیچ گونه مدرک تحصیلی ندارید.

اگر در پایان دوره، نیاز به آموزش بیشتر داشتم باید دوباره هزینه پرداخت کنم؟

خیر، در پایان کلاس ها، جلسات رفع اشکال برگزار می شود و تا ۶ ماه از پشتیبانی مربیان برخوردار خواهید بود.

بعد از گرفتن مدرک میتونم در آموزشگاه به عنوان کارآموز مشغول به کار بشم؟

بله، در صورت تایید مربی با پرداخت هزینه جداگانه می توانید در آموزشگاه مشغول به کارآموزی شوید.

بعد از پایان دوره میتونم بلافاصله وارد بازار کار بشیم؟

بله، سرفصل های تمام دوره های آموزشی دترلند، ویژه ورود سریع به بازارکار طراحی شده است.

هزینه آموزش رنگ کردن مو و مش

 در دنیای پر شور و هیجان مد و زیبایی، رنگ و مش مو جایگاهی ویژه دارد. گویی با هر تار موی رنگ شده، نقشی از خلاقیت و ظرافت به نمایش گذاشته می‌شود و هر مدل موی هایلایت شده، داستانی از نوآوری و جسارت را روایت می‌کند؛ اما برای ورود به این دنیای پر زرق‌وبرق، نیازمند گذراندن دوره آموزش رنگ و مش هستید. دوره‌ای که در آن با رموز و فوت و فن‌های آن آشنا می‌شوید و گام‌به‌گام، پله‌های ترقی را در این حرفه جذاب طی می‌کنید.

 هزینه این دوره‌های آموزشی، باتوجه‌به عوامل مختلفی می‌تواند متغیر باشد که در ادامه متن، به برخی از این عوامل اشاره می‌کنیم:

 دوره‌های آموزشی رنگ و مش در سطوح مختلف مبتدی، متوسط و پیشرفته ارائه می‌شوند. هر چه سطح دوره بالاتر باشد، به تبع آن، مطالب تخصصی‌تر و پیچیده‌تر شده و هزینه دوره نیز افزایش می‌یابد.

 این آموزش‌ها، در دوره‌های مختلفی برگزار می‌گردند که هزینه دوره فشرده آن نسبت به دوره‌های طولانی متغیر است.

 هزینه برگزاری دوره‌های آموزشی، در مکان‌های مختلف شهر می‌تواند متفاوت باشد. به طور معمول، دوره‌هایی که در مناطق مرفه شهر برگزار می‌گردند، هزینه بالاتری را شامل می‌شوند.

 برخی از آموزشگاه‌های معتبر پس از گذراندن دوره‌های آموزشی، به شما مدرکی را ارائه می‌کنند که هزینه مدرک فنی حرفه ای رنگ مو به جهت اعتبار آن، متفاوت است.

 بااین‌حال، نمی‌توان برای هزینه مدرک فنی حرفه ای رنگ مو، مبلغ ثابتی را عنوان کرد. شما باید بدانید این فقط آغاز راه است؛ چرا که پس از گذراندن دوره آموزشی و کسب تجربه کافی، می‌توانید به‌عنوان متخصص رنگ و مش در آرایشگاه‌ها فعالیت کنید و درآمد خوبی را کسب نمایید.

هزینه آموزش رنگ کردن مو و مش

 آموزش انواع مدل ‌های رنگ مو

 رنگ مو، دریچه‌ای به‌سوی دنیای بیکرانی از خلاقیت و زیبایی است. با هر ترکیب رنگ و هایلایت‌های ظریف، می‌توان به تاروپود موها جان بخشید. در این حوزه، مدل‌های مختلفی از رنگ مو وجود دارد که هر کدام زیبایی خاصی را شامل می‌شود. در این بخش، به معرفی و آموزش انواع مدل ‌های رنگ مو می‌پردازیم:

 آموزش آمبره مو

 آمبره، تکنیکی است که در آن رنگ مو از تیره به روشن یا بالعکس تغییر می‌کند. این تغییر رنگ، به‌صورت کاملاً نامحسوس انجام می‌شود و موها، ظاهری بسیار شیک و مدرن به خود می‌گیرند. در این مدل از آموزش رنگ مو، ریشه همیشه تیره‌تر است. این تیرگی، به تدریج به سمت نوک مو روشن‌تر می‌شود و ظاهری طبیعی را ایجاد می‌کند. در آمبره، قسمت پایینی موها باید دکلره گردد تا رنگ روشن‌تر به خوبی روی آن بنشیند و سایه‌های عمیق‌تر و غنی‌تری ایجاد نماید.

 آموزش بالیاژ مو

 بالیاژ، واژه‌ای فرانسوی به معنی “جاروکردن”، دنیایی از هایلایت‌های رها و پرشور را به دنیای رنگ مو هدیه می‌کند. این روش، نوعی هایلایت بدون فویل است که با ظرافت و بدون نظم خاصی روی موها نقش می‌بندد.

 این دوره رنگ مو، کاربردهای فراوانی دارد به همین جهت از آن، می‌توان برای ایجاد سایه‌روشن‌های ظریف در سامبره و آمبره استفاده کرد و یا به‌تنهایی، جلوه‌ای منحصربه‌فرد به موها بخشید. افراد دارای موی سفید هم به‌راحتی می‌توانند با بالیاژ، سفیدی موهای خود را بپوشانند و ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشند.

 آموزش سامبره کردن مو

 سامبره، گونه ملایم‌تر آمبره، دنیایی از سایه‌روشن‌های لطیف را به موهای شما هدیه می‌دهد. در این روش، برخلاف آمبره که کنتراست رنگی بالایی دارد، سایه‌های روشن با ظرافت و لطافت بیشتری روی موها خود را به نمایش می‌گذارند.

 فرق اصلی سامبره با آمبره، در میزان روشن‌شدن موها است. در سامبره، روشن‌شدن موها به طور ملایم و تدریجی اتفاق می‌افتد، به‌طوری‌که فقط یک درجه سایه‌روشن‌تر روی موها زده می‌شود. این ظرافت در روشن‌شدن، جلوه‌ای طبیعی و زیبا به موها می‌بخشد و انگار نور خورشید به طور طبیعی روی موها تابیده است. تکنیک‌های هایلایت موی سامبره در آموزش رنگ و مش، گونه‌ای به شما یاد داده می شود که بتوانید مو را از رنگ تیره، روشن و روشن‌تر نمایید؛ اما در این پروسه، مو هرگز به بلوند سفید نمی‌رسد.

 آموزش انواع مدل ‌های رنگ مو

 آموزش مش و هایلایت کردن مو

 هایلایت مو، تکنیکی محبوب در دنیای رنگ مو است که در میان خانم‌ها طرفداران بسیاری دارد. در این دوره آموزش رنگ مو، رگه‌های روشن و درخشان در میان موهای تیره ایجاد می‌شود. انواع روش‌های مش و هایلایت کردن مو عبارتند از:

 مش مو با فویل

 در این دوره رنگ مو، دسته‌های مجزا از مو با استفاده از فویل‌های آلومینیومی از یکدیگر جدا شده و سپس رنگ روشن روی آنها اعمال می‌شود. فویل، گرما را حفظ می‌نماید و به باز شدن بهتر کوتیکول مو و نفوذ رنگ کمک می‌کند. هایلایت با فویل، ظاهری دقیق و منظم به موها می‌بخشد و برای ایجاد طرح‌های مختلف هایلایت، مناسب است.

 مش مو با کلاه

 در این روش از آموزش رنگ و مش، از یک کلاه مش مانند برای جداکردن دسته‌های مو استفاده می‌شود. سپس، رنگ روشن روی موهای جدا شده اعمال می‌گردد. هایلایت با کلاه، ظاهری رندوم و طبیعی‌تر به موها می‌بخشد و برای هایلایت‌های ظریف و پراکنده، کاربرد دارد.

 مش شانه‌ای

 مش شانه‌ای، تکنیکی ظریف و پرطرفدار در رنگ مو است که با استفاده از شانه یا برس، رگه‌های روشن و درخشانی را در میان موها ایجاد می‌کند. این روش، جلوه‌ای طبیعی و زیبا به موها می‌دهد و گویی نوری لطیف به تاروپود آنها تابیده شده است.

در دوره آموزش رنگ مو فرا می‌گیرید که رنگ برای این نوع مش، به‌طورکلی بلوند تیره (پایه 6) در نظر گرفته می‌شود. این رنگ، به دلیل کنتراست مناسب با رنگ‌های تیره‌تر مو، نمایی چشم‌نواز به مش شانه‌ای می‌بخشد. این روش، برای موهای مجعد و نرم و نازک چندان مناسب نیست؛ زیرا پیچ‌وتاب موها، ظرافت مش را به‌خوبی نشان نمی‌دهد و رنگ روشن می‌تواند آنها را ضعیف‌تر و شکننده‌تر نماید.

 مش تکه‌ای یا مش قسمتی

 مش تکه‌ای، از محبوب‌ترین تکنیک‌های رنگ مو است که با تنوع و خلاقیت خود، دنیای موها را به رنگ‌های شاد و درخشان می‌آراید. این روش، با جدا نمودن تکه‌های مجزا از مو و رنگ‌کردن آنها، رگه‌های روشنی را در موها ایجاد می‌نماید. مش تکه‌ای، در انواع مختلفی اجرا می‌گردد که هر یک زیبایی خاصی را شامل می‌شوند. در ادامه متن، به سه نمونه از رایج‌ترین مدل‌های مش تکه‌ای اشاره می‌کنیم:

 مش تکه‌ای با فویل

 در این روش از آموزش رنگ مو، قسمت بالای سر با استفاده از فویل مش می‌شود. این مدل، برای ایجاد هایلایت‌های ظریف و طبیعی در بالای سر مناسب است.

 مش تکه‌ای یک لایه در میان

 این نوع مش کردن، برای موهای متوسط یا بلند با پایه رنگ 6 (بلوند تیره) ایده‌آل است. در این متد از آموزش رنگ مو، تکه‌های مو به طور یکنواخت در تمام قسمت‌های سر مش می‌شوند و جلوه‌ای روشن و زیبا به موها می‌بخشند.

 مش تکه‌ای بدون فویل با قلم‌موهای مختلف

 این مدل مش کردن، درصورتی‌که زمینه مو در پایه‌های 5 یا 6 باشد و از رنگ‌های کاهی یا طلایی استفاده شود، جلوه‌ای خاص و جذاب به موها می‌دهد. آموزش مش تکه‌ای، راهی عالی برای افزودن تنوع و زیبایی به موها و ایجاد ظاهری خاص و منحصربه‌فرد است. اگر به دنبال رنگ مویی هستید که شما را از دیگران متمایز کند، مش تکه‌ای می‌تواند انتخابی ایده‌آل برای شما باشد.

 آموزش مش و هایلایت کردن مو

 آموزش دکلره کردن مو

 دکلره مو، دروازه‌ای به دنیای رنگ‌های روشن و شاد برای موهای تیره است. در این فرایند، رنگ طبیعی مو از بین می‌رود و زمینه لازم برای رنگ‌کردن مو با رنگ‌های روشن، فراهم می‌شود.

 آموزش بی رنگ کردن مو

 دکلره کردن مو مراحل مختلفی را شامل می‌شود که در ادامه متن، مراحل آن را بیان کرده‌ایم:

 • انتخاب پودر دکلره و اکسیدان
 • آماده‌سازی مو
 • مخلوط‌کردن پودر دکلره و اکسیدان
 • اعمال مخلوط دکلره
 • زمان‌گیری
 • شستشو

 در دوره آموزش رنگ و مش، فرا گرفتن بی رنگ کردن مو، راهی برای رسیدن به رنگ‌های روشن و شاد است؛ اما باید بااحتیاط و با درنظرگرفتن مراقبت‌های لازم صورت گیرد.

 آموزش لولایت مو

 لولایت، تکنیکی خلاقانه در رنگ مو است که در آن برخلاف هایلایت که موها را روشن‌تر می‌کند، رگه‌های تیره‌تر و جذاب را به موها می‌بخشد. این دوره از آموزش رنگ و مش را می‌توان به دو روش اصلی انجام داد:

 لولایت با کلاه

 در این روش، از یک کلاه مخصوص لولایت استفاده می‌شود که دارای منافذ ریزی است. دسته‌های نامنظم مو، از این منافذ خارج شده و به طور تصادفی برای لولایت انتخاب می‌شوند. رنگ تیره‌تر، روی موهای جدا شده اجرا می‌گردد و پس از مدتی انتظار، شسته می‌شود. لولایت با کلاه، ظاهری طبیعی‌تر و نامنظم‌تر به موها می‌دهد.

لولایت با فویل

در این متد، دسته‌های بزرگ‌تری از مو جدا شده و روی فویل‌های مستطیلی که بلندتر از طول موها هستند، قرار می‌گیرند. سپس رنگ‌کار با استفاده از برس، رنگ تیره‌تر را روی موها می‌زند. فویل‌ها بسته شده و پس از مدت‌زمان خاصی، شسته می‌شوند. در نهایت، رگه‌های تیره‌تر لولایت در میان موهای روشن خودنمایی می‌کنند.

لولایت، به موها عمق و بعد می‌بخشد و آنها را شاداب‌تر و زیباتر نشان می‌دهد. این متد از دوره آموزش رنگ و مش، راهی عالی برای پوشاندن موهای سفید است که می‌تواند جهت عوض‌کردن رنگ مو بدون تغییر کامل رنگ پایه استفاده گردد.

آموزش ترکیب رنگ مو حرفه ای

در دنیای رنگ‌ها، جادویی نهفته است که فقط آرایشگران ماهر می‌توانند آن را آشکار نمایند. ترکیب رنگ‌های مختلف، همچون طلسمی است به موها جان می‌بخشد و آنها را به رنگ‌های ایده‌آل و رؤیایی تبدیل می‌کند.

آرایشگران حرفه‌ای، با سال‌ها تجربه و دانش خود، می‌توانند با ترکیب دو یا چند رنگ مو، رنگ‌های جدید و منحصربه‌فردی را خلق نمایند. آنها با درنظرگرفتن رنگ طبیعی مو، پوست و چشم‌ها، رنگ‌هایی را انتخاب می‌کنند که به طور کامل با هم هماهنگ باشند و جلوه‌ای خاص را به موها القا کنند.

شما در این دوره آموزش رنگ مو، ترکیب کردن رنگ را به‌صورت حرفه‌ای یاد خواهید گرفت و به یک استاد ماهر در ادغام رنگ، تبدیل خواهید شد.

آموزش رنگ ریشه مو

رنگ‌کردن ریشه مو، راهی عالی برای حفظ زیبایی و شادابی موهای رنگ شده و پنهان‌کردن موهای سفید است. بااین‌حال، این کار نیازمند دقت و ظرافت است و اگر به‌درستی انجام نشود، نتیجه مطلوبی را به همراه نخواهد داشت. در این آموزش رنگ مو، گام‌به‌گام مراحل ریشه‌گیری مو را بیان می‌کنیم تا بتوانید صاحب، موهایی درخشان و یکدست شوید. شناسایی ریشه‌ها، تقسیم‌بندی مو، آماده‌سازی رنگ، محافظت از مو و دیگر موارد را در دوره آموزش رنگ مو فرا می‌گیرید تا بتوانید ریشه‌گیری موهای خود و دیگران را به بهترین نحو انجام دهید.

بازار کار رنگ مو و مش در خارج از کشور

بازار کار رنگ مو و مش در خارج از کشور، روبه‌رشد است. تقاضا برای خدمات آرایشگری، به‌ویژه رنگ مو و مش، در سراسر جهان وجود دارد و افراد بااستعداد و ماهر در این زمینه می‌توانند با داشتن مدرک بین المللی رنگ مو، فرصت‌های شغلی خوبی را پیدا کنند.

درآمد آرایشگران مو در خارج از کشور، به طور قابل‌توجهی متفاوت است و به عواملی نظیر: کشور، تجربه، مهارت و نوع آرایشگاه بستگی دارد. در مجموع، آرایشگران مو در کشورهای توسعه‌یافته‌ای همچون کانادا می‌توانند درآمد بیشتری نسبت به آرایشگران مو در کشورهای درحال‌توسعه کسب نمایند. شما برای کار به‌عنوان آرایشگر مو در خارج از کشور، به موارد زیر نیاز دارید:

 • مدرک آرایشگری: در اکثر کشورهای خارجی برای کار به‌عنوان آرایشگر مو، شما باید مدرک رنگ مو آرایشگری از یک آموزشگاه معتبر داشته باشید.
 • مجوز کار: در گام بعد برای کارکردن در خارج از ایران، شما به مجوز کار آن کشور نیاز خواهید داشت.
 • مهارت‌های زبانی: در برخی از کشورها، مسلط بودن به زبان محلی یکی از الزامات کار آرایشگری است.
 • تجربه: هر چه تجربه بیشتری در زمینه رنگ مو و مش داشته باشید، شانس بیشتری برای پیداکردن شغل خوب خواهید داشت.

ایالات متحده، کانادا و بسیاری از دیگر کشورها، بازار کار فوق‌العاده‌ای را برای آرایشگران فراهم می‌نمایند. شرایط مهاجرت برای آرایشگران، به کشور موردنظر شما بستگی دارد. متقاضیان باید مدارک تحصیلی و گواهینامه‌های مربوطه را داشته باشند، در آزمون‌های مهارت شرکت کنند و سابقه کار خود را ارائه دهند. اگر به دنبال کار در زمینه رنگ مو و مش در خارج از کشور هستید، تحقیقات خود را انجام دهید و کشوری را انتخاب نمایید که بازار کار خوبی برای این رشته داشته باشد.

همچنین، برای دریافت مجوز کار و سایر مدارک لازم اقدام کنید و مهارت‌های خود را با گذراندن دوره آموزش رنگ مو و دریافت مدرک بین‌المللی آن، به‌روز نگه دارید. بی‌شک با تلاش و پشتکار می‌توانید در این زمینه، شغلی موفق در خارج از کشور داشته باشید.

آموزش ترکیب رنگ مو حرفه ای

بازار کار رنگ مو و مش در ایران

بازار کار رنگ مو و مش در ایران، بازاری پویا و پررونق است که به دلیل علاقه روزافزون افراد به زیبایی مو، تقاضای زیادی برای این خدمات وجود دارد. این شغل، می‌تواند فرصتی مناسب برای آرایشگران ماهر و باانگیزه باشد تا با ارائه خدمات باکیفیت، به درآمد و جایگاه مناسبی در این حرفه دست پیدا کنند.

 گرایش به زیبایی، تنوع مد، رنگ‌های فانتزی و خدمات تخصصی از دلایل رونق بازار رنگ مو و مش در ایران به‌شمار می‌روند. مهارت‌ها و ویژگی‌های لازم برای موفقیت در این شغل عبارتند از:

 • مهارت و تسلط بر تکنیک‌های مختلف رنگ مو و مش: آرایشگر، باید به طور کامل با اصول و تکنیک‌های مختلف رنگ مو و مش آشنا باشد و بتواند آنها را به‌درستی اجرا کند.
 • به‌روز بودن: آشنایی با جدیدترین ترندها و تکنیک‌های رنگ مو و مش، برای ارائه خدمات باکیفیت و جلب رضایت مشتریان ضروری است.

این مهارت‌ها و ویژگی‌ها، در گرو گذراندن دوره آموزش رنگ مو و مش است؛ چرا که در این دوره‌ها، آموزش‌های به‌روز و ترند دنیا عنوان می‌گردد. درآمد آرایشگران رنگ مو و مش در ایران، به عوامل مختلفی بستگی دارد. بااین‌حال، می‌توان اظهار داشت که این شغل می‌تواند درآمد قابل‌قبولی را برای آرایشگران ماهر و آموزش‌دیده به ارمغان بیاورد.

راه‌های ورود به بازار کار رنگ مو و مش

 • گذراندن دوره‌های آموزشی: آرایشگری رنگ مو و مش، مهارتی است که باید با گذراندن دوره‌های تخصصی آموزش رنگ مو فراگرفته شود.
 • کارآموزی در آرایشگاه: کارآموزی در کنار آرایشگران مجرب، می‌تواند به شما در کسب تجربه و مهارت لازم برای ورود به این شغل کمک کند.
 • شروع کار مستقل: پس از کسب مهارت و تجربه کافی بعد از گذراندن دوره آموزش رنگ و مش و کارآموزی، می‌توانید به طور مستقل کار خود را آغاز کنید و یا در یک آرایشگاه مشغول به کار شوید.

در نهایت بازار کار رنگ مو و مش در ایران، فرصتی مناسب برای آرایشگران ماهر است. با ثبت‌نام در دوره آموزش رنگ موی دترلند، گامی بلند در جهت ارتقای مهارت و دانش خود بردارید و با به‌روزترین متدهای رنگ‌آمیزی، زیبایی و درخشش را به موهای خود و مشتریانتان هدیه دهید.