آموزش گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره)

گریم و میکاپ در قسمت آموزش خدمات میکاپ دترلند ارائه شده است. میکاپ و گریم که توسط میکاپ آرتیست انجام می شود در حقیقت همان استفاده از ابزار آرایش و تکنیک های سایه روشن برای ایجاد جلوه بیشتر صورت و پنهان کردن مشکلات پوستی است. هنر جور در دوره آموزش آرایش صورت، سبک های متعددی مثل کلاسیک، مصری، لبنانی، خلیجی، هالیوودی و ... را آموزش می بیند و زیر نظر مربی آموزد که در برای هر صورتی چه مدل آرایشی مناسب است، که با توجه به تجربه ی قبلی و شناختن سلیقه ی مشتری یکی از آن ها را بر روی صورت مشتری انتخاب کرد. میکاپ و گریم کاربرد زیادی در سالن های زیبایی داشته و اکثر خانم ها قبل از رفتن به مراسم یا مهمانی، حتما پیش میکاپ آرتیست رفته و از خدمات استفاده می کنند. از این رو، بازار کار مناسبی برای هنرجویان این رشته وجود دارد و یکی از رشته هایی است که هنرجویان علاقه ی بسیار زیادی به آن دارند. با توجه به زمانبر بودن میکاپ و گریم، خانم ها پیش میکاپ آرتیست هایی می روند که تجربه ی بالا و هنر خاصی داشته باشند تا مطمئن باشند که نتیجه ی کار مطلوب آن ها بوده و میکاپ انجام شده باعث اعتماد به نفس بیشتر آن ها بشود. بنابراین، یادگیری اصول ریز و مهمی که در گریم و میکاپ کاربرد دارند، امر بسیار مهمی در دوره آموزش آرایش صورت می باشد.

آرایش صورت

سرفصل های فنی حرفه ای

  • آناتومی و چهره شناسی
  • مقدمه ای بر نحوه میکاپ و گریم
  • اصول میکاپ و گریم
  • آشنایی با مدهای روز
  • نحوه انجام میکاپ و گریم

دوره آموزش آرایش صورت در دترلند

دوره آموزشی میکاپ و گریم در قسمت آموزش گریم و میکاپ دترلند ارائه شده است. هزینه های دوره ی آموزش میکاپ و گریم در جدول زیر ارائه شده است. آموزش های ارائه شده در دترلند با تضمین یادگیری کامل هنرجو جهت معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد.

دوره مبتدی رنگ و مش

دوره آرایش صورت (گریم و میکاپ)

در دوره ی آموزشی میکاپ و گریم، هنرجو زیر نظر مربی فنی حرفه ای آموزش می بیند و برای شرکت در آزمون فنی حرفه ای و گرفتن مدرک معتبر این سازمان، آماده میشود. این دوره به هنرجو این توانمندی را می دهد که پس از اتمام دوره و یادگرفتن موارد آموزش داده شده بتواند مستقیما وارد بازار کار شود. در دوره آموزشی میکاپ و گریم، ابتدا فرم های مختلف صورت و انواع رنگ پوست توضیح داده می شود، سپس، نکات کلی برای میکاپ و گریم با توجه به فرم صورت و رنگ پوست های مختلف آموزش داده می شود. این موارد شامل تمیز کردن صورت و پاک کردن چربی از روی پوست، استفاده از کرم و مواد مناسب با توجه به رنگ پوست و نوع پوست، رنگ شناسی و انتخاب رنگ مناسب با توجه به پوست کانتور کردن، محو کردن ایرادات صورت و ... می باشد. با توجه به تغییر سریع مد روز و معرفی مواد آرایشی و مدل های مختلف آرایش، به روز بودن و مطلع بودن از مد روز، یکی از ویژگی های مهم هر میکاپ آرتیست بوده که برای این کار، هنرجو باید ژورنال های جدید و صفحات اینستاگرامی سلبریتی ها را دنبال کند. در مرحله آخر آموزش آرایش صورت، هنرجو نحوه ی صحیح انجام میکاپ و ترتیب انجام دادن میکاپ و گریم را بصورت عملی تمرین می کند. برای یادگیری بهتر، هنرجو انواع میکاپ ها و گریم را بر روی پوست های مختلف انجام می دهد تا اثر و نتیجه ی کار را از نزدیک تجربه نماید.

زمانبندی و هزینه دوره

نام حرفهگریم ومیکاپ (سرفصل فنی حرفه ای: متعادل ساز چهره زنانه)
پیش نیاز ندارد
مدت زمان آموزش۸ ساعت
شهریه کلاس گروهی۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس نیمه خصوصی۲.۸۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس خصوصی۳.۶۰۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دورهاول هر هفته

نحوه برگزاری دوره آموزش گریم و میکاپ

تعداد شرکت کنندگان:

کلاس های دوره آموزش میکاپ و گریم به سه صورت، خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین ۱ تا ۳ نفر، نیمه خصوصی ۳ تا ۸ نفر و گروهی از ۸ تا ۲۰ نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی، هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم های کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساعت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

برای میکاپ و گریم، به تمام وسایل آرایش مثل رژ لب، خط چشم، ریمل، سایه، مداد ابرو و ... نیاز است. در این دوره ی آموزشی، ابزار و وسایل آموزشی در قالب پک های آموزشی به هنرجویان ارائه می شود. هزینه پک ها بر عهده هنرجو می باشد. قلم سایه،رژگونه،رژلب، پد و اسفنج، آینه كوچک براي مشتري، موچین، برس ابرو، تیغ ابرو، دسته تیغ، پیش بند و هد بند اصلاح، دستکش نخی، رژ، ژگونه، پرایمر، براش، پالت های کرم پودر، پالت های کانتور، پالت های سایه و ... از جمله ابزاری است که در اختیار هنرجو قرار می گیرد.

آموزش گریم و آرایش صورت

بعد از اتمام این دوره چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از گذراندن دوره میکاپ و گریم، هنرجو انواع چهره و نوع پوست را یاد گرفته و مهارت های میکاپ و گریم را با توجه به فرم و رنگ چهره، یاد می گیرد. همچنین برای مطلع بودن از مد روز، ژورنال های معتبر و صفحات اینستاگرامی محبوب نیز به هنرجو معرفی شده تا بتواند همواره به روز بوده و همراه با مد حرکت کند.

سوالات متداول

1پکیج آموزشی هم دارید؟
بله. در اتمام دوره، شما جزوه آموزشی کل دوره را دریافت خواهید کرد.
2بعد از اتمام دوره چه مدرکی دریافت میکنیم؟
بعداز اتمام دوره شما مدرک فنی حرفه ای متعادل سازی چهره زنانه را دریافت می کنید.
3آیا به وسایل خاصی برای میکاپ و گریم نیاز است؟
برای انجام میکاپ به دستگاه خاصی نیاز نیست. ولی در انجام میکاپ، میکاپ آرتیست باید از تمام وسایل آرایشی مثل رژ لب، خط چشم، مداد ابرو، سایه و ... استفاده کند. کیفیت این مواد آرایشی تاثیر مستقیم بر نتیجه آرایش شما دارد.
4کلا چند جلسه باید بگذرونیم تا کاملا حرفه ای بشیم؟
این سوال دقیقا به سطح مهارت و یادگیری شما برمیگرده. ولی بصورت میانگین، مدت زمان یادگیری میکاپ و گریم کودک بین 2 تا 4 جلسه است.
5آیا میتونم کسب و کار خودمو راه بندازم؟
بله. بعد از گرفتن مدرک فنی حرفه ای، میتونید کسب و کار خودتون رو راه بندازید.
6من ساکن تهران نیستم. میتونم تو دوره های آموزشی شرکت کنم؟
بله. دترلند آموزش ها رو در زمان های متفاوتی ارائه می کند تا هنرجو بتوانند در زمان های متفاوتی در دوره ها شرکت کنند.
7چطوری باید مد روز رو دنبال کنیم؟
برای دنبال کردن مد روز، هنرجو باید همواره ژورنال های جدید را بررسی کرده و همچنین صفحه اینستاگرامی سلبریتی ها را دنبال کند.
8آیا در دوره میکاپ و گریم، بر روی چهره های متفاوت کار میکنم؟
بله. پس از گذراندن آموزش های تئوری و انجام تمرین و تکرار، نهایتا کار بر روی صورت خانم ها انجام می شود. و ریزه کاری های مرتبط برای هر کدام از آن ها به شما آموزش داده می شود.
9چه سبک میکاپی در دوره های شما آموزش داده میشه؟
در طول دوره، سبک های محبوب مثل کلاسیک، هالیوودی، اروپایی و ... آموزش داده می شود.
10آیا در دوره میکاپ و گریم، بر روی رنگ پوست های متفاوت کار می کنیم؟
بله. در قسمت عملی دوره، تمرین ها بر روی فرم ها و رنگ پوست های متفاوت انجام می¬شود تا هنرجو مفاهیم تئوری را بصورت عملی انجام داده و تجربه خود را بالا ببرد.
11آیا با مدرک گریم و میکاپ می توان اقدام به تاسیس سالن کرد؟
خیر، برای تاسیس سالن باید دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید و یا دوره های هفت مهارت جداگانه را بگذرانید.
ثبت نام آنلاین