آموزش پاکسازی پوست صورت

ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه ای

دوره آموزش پاکسازی پوست یا همان اسکین کر هم به صورت دوره های حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار می شود. در دوره آموزش پاکسازی پوست صورت در آموزشگاه آرایشگری دترلند، یک روند اموزشی کامل را میگذرانید.

آموزش های این دوره به صورت زیر است:

شناخت پوست، آنالیز پوست، شناخت انواع ماسک ها و کارایی آن ها

فشیال پوست، (درما اف)، شناخت انواع لک و آکنه ها و انواع بیماری های پوستی

میکرودرم ابرژن پودری ، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، مزو وایت(کرم پور دائم، بی بی گلو)

دستگاه هیدرودرمی، هایفرکوئنسی، مینی هایفو و مینی RF، دستگاه RF تریپلار مخصوص صورت

دستگاهcavitation،دستگاه پلاژن، dermatology ، اسید تراپی ، آموزش ژل کربوکسی تراپی

کلاس پاکسازی پوست شامل آموزش های جامع مربوط به پاکسازی پوست، کار با دستگاه و اسید تراپی و … است.

شما پس از پایان دوره آموزش پاکسازی پوست ، دوره های فیشیال صورت ، دوره آشنایی با تجهیزات پزشکی که شامل کار با دستگاه های پوستی می باشد، گواهینامه پایان دوره اموزشگاه را دریافت خواهید کرد.

مدرک بین المللی فنی حرفه ای رشته پاکسازی پوست و رشته ارایه مشاوره مراقبت از پوست نیز دریافت خواهید کرد ضمنا مدرک بی المللی grs  به شما ارایه خواهد شد.

ابزار و وسایل بدون دریافت هزینه در کلاس خدمت شما ارایه می شود.

لازم به ذکر است که مربی سرکار خانم سعیده محو با سابقه حداقل پنج سال اموزش مرتبط به عنوان مربی در خدمت شما هستند .

شما می توانید بعد از گذراندن دوره آموزش پاکسازی پوست صورت زنانه با مراجعه به وزارت صنعت و معدن با داشتن مدرک این دوره، مجوز خانه پوست و مو را دریافت کنید.

 

گالری عکس دوره های قبلی:

آموزش پاکسازی پوست
ماسک لایه بردار پوست
	آموزش پاکسازی پوست در آرایشگاه
آموزش اتوی صورت
آموزش پاکسازی پوست با مدرک فنی حرفه ای
ماساژ صورت
آموزش پاکسازی با دستگاه میکرودرم
فیشیال تخصصی پوست
	دوره پاکسازی پوست
آموزش ماسک روشن کننده پوست

سعیده محو مدرسخانم سعیده محو مربی اختصاصی دترلند

 

توضیحات دوره پاکسازی صورت توسط مربی

سرفصل های فنی و حرفه ای پاکسازی پوست صورت

 • شناخت پوست
 • ساختن ماسک
 • آبرسانی پوست
 • لایه برداری
 • ماساژ صورت
 • پاکسازی پوست (فشیال)
 • بستن منافذ پوست
 • میکرودرم (پیلینگ)
 • اتوی صورت یا اولتراسونیک (درما اف)
 • شناخت انواع بیماری های پوست
 • شناخت انواع دستگاه های انالیزور پوست
 • ساخت انواع ماسک های ژله ای و گیاهی

دوره آموزش پاکسازی پوست صورت در دترلند

مدارک بین المللی قابل ارائه

کلاس های مبتدی و پیشرفته آموزش دوره پاکسازی پوست یا اسکین کر با تضمین یادگیری کامل و پشتیبانی نامحدود هنرجویان حتی بعد از ورود به بازار کار، برگزار می شود. در پایان دوره آموزش فیشیال، هنرجویان جهت دریافت مدرک معتبر توسط آموزشگاه به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوند و همچنین قادر به دریافت مدرک GRS، با هزینه جداگانه نیز می باشند.

دریافت مدرک از
سازمان فنی و حرفه ای

 

مراحل آموزش پاکسازی پوست صورت

 

 1. در ابتدای آموزش پاکسازی پوست با انواع پوست ها و مشکلات پوستی مختلف آشنا می شوید.
 2. سپس مربی به نحوه ساخت ماسک ها و آبرسان ها با توجه به نوع پوست می پردازد.
 3. در این مرحله، کار با انواع لایه بردارهای مخصوص هر پوست و محصولات مراقبتی را آموزش می بینید.
 4. در مرحله چهارم، روش صحیح ماساژ صورت و کار با انواع دستگاه های مخصوص پاکسازی پوست را یاد می گیرید.
 5. در نهایت با کمک مربی، تمرین عملی پاکسازی پوست صورت را روی مدل انجام می دهید.

 

دوره مبتدی پاکسازی پوست صورت

دوره مبتدی اسکین کر شامل آموزش آنالیز انوع پوست، شناخت انواع دستگاه های آنالیزور پوست، شناخت انواع ماسک ها و کارایی آن ها، ساختن انواع ماسک(رابر، کوماج، پیل اف…)، آماده سازی پوست، پاکسازی پوست، لایه برداری، فیشیال، اتوی صورت یا اولتراسونیک (درما اف)، شناخت انواع لک و شناخت انواع بیماری های پوستی می شود.

جدول زمانبندی و هزینه دوره آموزش پاکسازی پوست صورت(فیشیال)

نام حرفه آموزش پاکسازی پوست صورت
پیش نیاز ندارد
مدت زمان آموزش 9 ساعت (۳ جلسه ۳ ساعته)
شهریه کلاس نیمه خصوصی ۴.۵۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس فشرده ۴.۸۰۰.۰۰۰ تومان
نحوه برگزاری آنلاین و حضوری

دوره کار با تجهیزات پزشکی

این دوره در آموزشگاه فنی حرفه ای دترلند شامل کار با دستگاه های پزشکی مانند: میکرودرم ابریژن پودری و الماسه، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ صورت و مو، مزو وایت(کرم پور دائم، بی بی گلو)، آموزش کار با دستگاه هیدرودرمی(گالوانیک)و دزن و نحوه ویتامینه کردن صورت با این دستگاه، تونل LED، دستگاه مینی هایفو و مینی RF می شود.

جدول زمانبندی و هزینه دوره کار با تجهیزات پزشکی

نام حرفه دوره آشنایی با تجهیزات پزشکی
پیش نیاز پاکسازی پوست صورت
مدت زمان آموزش ۱۲ ساعت (۴ جلسه ۳ ساعته)
شهریه کلاس نیمه خصوصی ۴.۵۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس فشرده ۴.۸۰۰.۰۰۰ تومان
نحوه برگزاری حضوری
 

پکیج پاکسازی، تجهیزات پزشکی، اسیدتراپی و ژل کربوکسی

سرفصل های دوره آموزش پاکسازی تخصصی پوست شامل نحوه مشاوره با مراجعه کننده(client)، ماساژ welcome ،آنالیز پوست (شناخت تیپ های پوستی)، شناخت انواع دستگاه های آنالیزور پوست، شناخت انواع ماسک ها و کارایی آن ها، ساختن انواع ماسک(لاتکس، پیل اف،ژلی، کرمی، پودری ..)، آماده سازی پوست، پاکسازی پوست، لایه برداری، فیشیال، اتوی صورت یا اولتراسونیک (درما اف)، شناخت انواع لک، شناخت انواع آکنه ها، شناخت انواع بیماری های پوستی, میکرودرم ابرژن پودری و الماسه، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، مزو وایت(کرم پور دائم، بی بی گلو)، دستگاه هیدرودرمی (گالوانیک)و دزن و هایفرکوئنسی، طریقه ویتامینه کردن صورت با دستگاه، تونل LED، دستگاه مینی هایفو و مینی RF، دستگاه RF تریپلار مخصوص صورت، دستگاه تناسب اندام شامل سری RF, وکیوم ، cavitation،دستگاه پلاژن dermatology اسید تراپی و آموزش ژل کربوکسی تراپی می شود.

دوره کارآموزی پوست

بدون شک یکی از بهترین روش ها برای مسلط شدن به تمام مباحث آموزشی، گذراندن دوره کارآموزی است. شما در دوره کارآموزی پاکسازی پوست یا همان اسکین کر با تمام چالش های واقعی کار پوست از جمله مواجه شدن با انواع پوست و مشکلات پوستی، تلاش برای تشخیص درست روش پاکسازی و انجام روش های مختلف پاکسازی پوست به صورت عملی آشنا خواهید شد و این تجربه به شما کمک می کند که در مدت زمان کوتاهی به یک متخصص باتجربه تبدیل شوید و کار خود را با تسلط و اعتماد به نفس بیشتری آغاز کنید. دوره کارورزی پوست در ۱۰ جلسه و با هزینه هر جلسه ۱۵۰ هزار تومان برگزار می شود.

جدول زمانبندی و هزینه پکیج 0-100 پوست

نام حرفه پکیج پاکسازی، تجهیزات پزشکی، اسیدتراپی و ژل کربوکسی
پیش نیاز ندارد
مدت زمان آموزش ۲۴ ساعت (۸ جلسه ۳ ساعته)
شهریه کلاس نیمه خصوصی ۹.۵۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس نیمه خصوصی فشرده ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان

پکیج کامل پوست

۹.۵۰۰.۰۰۰ ۹.۰۰۰.۰۰۰فقط

پکیج ویژه پوست با قیمت فوق العاده مناسب برای صرفه جویی در هزینه هنرجویان طراحی شده است. این پکیج شامل تمام دوره های کاربردی مربوط به پوست از جمله: دوره پاکسازی پوست زنانه(فشیال) و آموزش تجهیزات پزشکی می شود. این دوره در ۷ جلسه سه ساعته برگزار می شود و وسایل تمرین از طرف آموزشگاه در اختیار هنرجو قرار میگیرد.

نحوه برگزاری دوره پاکسازی پوست صورت

تعداد شرکت کنندگان

کلاس های دوره آموزش پاکسازی پوست صورت در آموزشگاه فنی حرفه ای دترلند به دو صورت، خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین ۱ تا ۳ نفر و نیمه خصوصی ۳ تا ۸ نفر می باشد. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم هایی کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساهت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

ابزار و وسایل آموزشی در قالب پک های آموزشی به هنرجویان ارائه می شود. این ابزار شامل موارد زیر می شود: دستگاه بخور، قلم مو، کاسه، دما رولر، کاردک، پد پاک کننده، پیش بند، حوله،کرم ، ماسک و کرم آبرسان، ماسک زیبایی، محلول گیاهی شفابخش، اسکراب صورت، پک استریل مشتری، لوسیون، شیرپاک کن، انواع ماسکها، دستگاه میکرونیدلینگ، دستگاه میکرودرم، دستگاه RF، دستگاه های فرکانسی، سرم سدیم کلراید

آموزش پاکسازی پوست صورت با مدرک فنی و حرفه ای
 

بعد از اتمام دوره چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از اتمام دوره پاکسازی یا اسکین کر شما می توانید با دریافت مجوز از خانه پوست و مو، یک اتاق پوست را بگیرید و به راحتی شغل خود را راه اندازی کنید. بعد از گذراندن دوره کار با تجهیزات پزشکی شما به عنوان یک تکنسین حرفه ای برای پاکسازی پوست با دستگاه هایی مانند میکرودرم ابریژن، هایفو، RF و …. شناخته می شوید. در نهایت پس از شرکت در هر کدام از دوره ها می توانید به راحتی شروع به کسب درآمد کنید و یا کسب و کار فعلی خودتان را بهبود ببخشید.

به طور کلی، آموزش دوره پاکسازی پوست صورت می‌تواند به بهبود وضعیت پوست، بهبود اعتماد به نفس، و ارتقاء بهداشت و آرامش شما کمک کند. انتخاب یک دوره معتبر و توسط متخصصان مرتبط توصیه می‌شود تا از نتایج بهتری برخوردار شوید. دوره آموزش پاکسازی پوست صورت در آموزشگاه دترلند، توسط یکی از بهترین پزشک ها در زمینه پوست و زیبایی، به شما علاقمندان، ارائه می گردد.

سوالات متداول

دیگران در مورد دوره پاکسازی پوست صورت چی می پرسند؟
1بعد از اتمام دوره چه مدرکی دریافت میکنیم؟

بعداز اتمام دوره آموزش پاکسازی پوست شما مدرک فنی حرفه ای پاکسازی پوست صورت زنانه را دریافت می کنید و بعد از دوره آشنایی با تجهیزات پزشکی مدرک فنی حرفه ای آشنایی با تجهیزات پزشکی را دریافت می کنید.

2آیا با مدرک پاکسازی پوست می توان اقدام به تاسیس اتاق پوست کرد؟

بله، بعد از گذراندن دوره پاکسازی پوست می توانید با مراجعه به خانه پوست و مو، مجوز تاسیس یک اتاق پوست را دریافت کنید و دیگر نیازی به گذراندن دوره آرایش پیرایش نیست

3دوره آموزش پاکسازی پوست در چند جلسه برگزار میشه؟

این دوره در ۳ جلسه ۳ ساعته برگزار می شود.

4من ساکن تهران نیستم. میتونم تو دوره های آموزشی شرکت کنم؟

بله. دترلند آموزش ها رو در زمان های متفاوت و به صورت فشرده و نیمه فشرده برگزار می کند تا هنرجویان بتوانند در زمان های متفاوتی در دوره ها شرکت کنند و همچنین در صورت نیاز از خوابگاه نیز استفاده کنند.

5جزوه آموزشی هم دارید؟

در اتمام دوره آموزش پاکسازی صورت، شما جزوه آموزشی کل دوره را دریافت خواهید کرد.

6وسایل دوره پاکسازی صورت رو از کجا تهیه کنم؟

دترلند وسایل مورد نیاز دوره آموزش پاکسازی پوست رو به صورت یک پکیج و با دریافت هزینه جداگانه، در اختیار هنرجو قرار می دهد و یا برای خرید این وسایل به هنرجویان مشاوره می دهد.

7آیا برای میکرونیدلینگ به تنهایی مدرک فنی حرفه ای دارید؟

میکرونیدلینگ زیر مجموعه رشته تجهیزات پزشکی در فنی حرفه ای می باشد و مدرک آن تحت عنوان مدرک تجهیزات پزشکی فنی حرفه ای به هنرجو ارائه می شود.

8آیا با مدرک تجهیزات پزشکی می توان کلینیک پوست تاسیس کرد؟

خیر، برای تاسیس کلینیک پوست، نیاز به مدرک متخصص پوست دارید ولی برای تاسیس سالن مراقبت های پوستی باید در ابتدا دوره آرایش و پیرایش رو بگذرانید و بعد از آن در دوره های مربوط به پوست شرکت کنید.

9آیا در پکیج آموزشی شما میکرونیدلینگ هم آموزش داده می شود؟

بله به صورت کامل و هنرجو با دستگاه میکرونیدلینگ زیر نظر مربی روی مدل طبیعی کار می کند.

10آیا به وسایل خاصی برای پاکسازی پوست و صورت نیاز است؟

بله. دوره 

 

پاکسازی پوست صورت یکی از جامع ترین دوره های تدریس شده در آموزشگاه بوده و برای آن باید تمام وسایل را در اختیار داشته باشید. در دوره آموزش اسکین کر، تمامی این وسایل در اختیار هنرجو قرار داده می شود.

11آیا برای دریافت مدرک فنی حرفه ای نیاز به مدرک تحصیلی دارم؟

خیر، برای دریافت مدرک فنی حرفه ای نیاز به هیچ گونه مدرک تحصیلی ندارید.

12اگر در پایان دوره، نیاز به آموزش بیشتر داشتم باید دوباره هزینه پرداخت کنم؟

خیر، در پایان کلاس ها، جلسات رفع اشکال برگزار می شود و تا ۶ ماه از پشتیبانی مربیان برخوردار خواهید بود.

13بعد از گرفتن مدرک میتونم در آموزشگاه به عنوان کارآموز مشغول به کار بشم؟

بله، در صورت تایید مربی با پرداخت هزینه جداگانه می توانید در آموزشگاه مشغول به کارآموزی شوید.

14بعد از پایان دوره میتونم بلافاصله وارد بازار کار بشیم؟

بله، سرفصل های تمام دوره های آموزشی دترلند، ویژه ورود سریع به بازارکار طراحی شده است.

 

 

چرا آموزش پاکسازی پوست صورت مفید و پولساز است؟

آموزش دوره پاکسازی پوست صورت در بین حوزه های خدمات زیبایی و آرایشگری، به دلایل مختلفی می‌تواند مفید و پولساز باشد:

 1. بهبود وضعیت پوست: شما در دوره آموزش پاکسازی پوست صورت، تکنیک‌ها و روش‌های صحیحی را برای تمیزی و مراقبت از پوست می‌آموزید. این کارها می‌توانند به بهبود وضعیت پوست، کاهش جوش‌ها، ترک‌ها و جلوگیری از پیری پوست، کمک کنند.
 2. آموزش بهداشتی: دوره‌های پاکسازی پوست صورت معمولاً با معرفی انواع محصولات مراقبت از پوست و روتین پوستی صورت، به شما می‌آموزند چگونه از انواع محصولات مراقبت از پوست صورت استفاده کنید. این آموزش‌ها به شما کمک می‌کنند تا پوستتان تازه، تمیز و سالم بماند.
 3. افزایش اعتماد به نفس: زمانی که شما یک حرفه جدید می آموزید، به طور طبیعی اعتماد به نفستان افزایش می یابد. حال اگر این حرفه در حوزه زیبایی پوست باشد و شما بتوانید مشکلات پوستی مراجعه کنندگان خود را با پاکسازی پوست از بین ببرید، این اعتماد به نفس به شما کمک فراوانی می کند.
 4. کسب درآمد با دوره آموزش پاکسازی پوست: پس از دریافت مدرک دوره پاکسازی پوست صورت، می توانید کار خود را در سالن های زیبایی و یا کلینیک های زیبایی شروع کنید. با توجه به اهمیت و تقاضای فراوان افراد مختلف در زمینه زیبایی و مراقبت از پوست، حتما به درآمد بالایی خواهید رسید.
 5. تجربه آرامش: فرآیند پاکسازی پوست صورت معمولاً با ماساژ و تکنیک‌های آرامش‌بخشی همراه است. این فرصت را به شما می‌دهد تا یک تجربه آرامش‌بخش و استراحت در خانه یا در مراکز زیبایی را به مشتری خود هدیه دهید.

انواع روش‌های پاکسازی پوست صورت

پوست بزرگترین عضو بدن است که سطح آن در معرض تمام آلودگی های بیرونی قرار دارد مخصوصا پوست صورت. در صورت عدم مراقبت همین امر باعث می شود طراوت و شادابی خود را از دست بدهد. در سن بالا پوست به سختی می تواند خودش را بازسازی کند. با انجام چند روش زیر می توان به پاکسازی صورت کمک کرد.

فشیال پوست:

فشیال یکی از روش های مراقبتی پوست است که به جوانسازی پوست کمک می‌کند و خاصیت ارتجاعی و کلاژن در طول زمان ایجاد می‌کند. از مزایای مهم دیگر می‌توان به لایه برداری و آب‌رسانی عمیق اشاره کرد که می‌تواند باعث بهبود جای زخم و… شود. فشیال پوست در شش مرحله انجام می‌شود:

 • پاکسازی
 • بخاردهی
 • لایه برداری
 • استخراج
 • ماساژ صورت
 • ماسک صورت و کرم

پاکسازی پوست با لیزر:

پاکسازی پوست با لیزر باعث یکنواخت کردن رنگ پوست و سفت شدن پوست می‌شود. تکنیک لیزر پرتوهای کوتاه و متمرکز نور را به سمت پوست نامنظم هدایت می‌کند. لیزر لایه بیرونی نازک پوست(اپیدرم) را از بین می‌برد و پوست زیرین(درم) را گرم می‌کند که باعث تحریک رشد کلاژن( پروتئینی که استحکام و بافت پوست را بهبود می‌دهد) می‌شود. با بهبود و رشد مجدد اپیدرم، ناحیه تحت درمان صافت‌تر و سفت‌تر به نظر می‌رسد. لیزر را می‌توان برای درمان چین و چروک‌های ظریف، لکه‌های سنی، رنگ یا بافت ناهموار پوست، پوست آسیب دیده در برابر نور خورشید و آکنه استفاده کرد. پس از لیزر پوست شما ممکن است تا چند ماه ملتهب بماند اما هنگامی‌که ناحیه درمان شروع به بهبود می‌کند، متوجه تفاوت در کیفیت و ظاهر پوست خود خواهید شد. اثرات آن می‌تواند سال‌ها ادامه داشته باشد. پس از لیزر، همیشه ضدآفتاب در برابر آفتاب استفاده کنید.

پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن:

برای پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن از ابزاری با حداقل ساینده استفاده می‌کنند تا به آرامی پوست شمارا سنباده بکشند و لایه بیرونی ضخیم و ناهموار را از بین ببرد که فواید زیادی دارد. کاری که میکرودرم می‌تواند انجام دهد شامل بهبود لکه‌های پیری و جوش‌های سرسیاه، بهبود لکه‌های تیره پوست، کاهش ترک‌های پوستی، چین و چروک و از بین بردن منافذ بزرگ و آکنه می‌شود. میکرودرم به ضخیم شدن کلاژن پوست شما کمک می‌کند.

اسکین کر در خانه:

آلودگی‌ها و کثیفی‌های به‌وجود آمده روزانه را می‌توانید با یک پاکسازی ساده صورت در خانه از بین ببرید و در عرض چند دقیقه به پوست شفاف‌تری داشته باشید. در ادامه مراحل پاکسازی صورت در منزل را مشاهده می کنید:

 1. ابتدا یک پد پنبه‌ای و پاک‌کننده آرایش بردارید و صورت خود را با آن کاملا پاک کنید.
 2. سپس یک روغن صورت را روی انگشتان خود بردارید و آن را روی صورت خود بمالید. آرایش و کثیفی که در عمق پوست نشسته است با روش پاکسازی روغن از بین می‌رود.
 3. صورت خود را با آب بشویید و به سراغ پاکسازی کف بروید و با آب سرد بشویید و با حوله تمیز خشک کنید.
 4. در مرحله دوم از بخار استفاده کنید. بخار کردن پوست به باز شدن منافذ کمک می‌کند و در نتیجه پوست را بهتر تمیز می کند.
 5. در مرحله سوم خوب اسکراب کنید زیرا باعث از بین بردن سلول‌های مرده پوست، چربی و کثیفی و هرگونه محصولی که در عمق پوست نشسته‌اند می‌شود. هفته ای یک بار از اسکراب استفاده کنید.
 6. در مرحله چهارم از ماسک استفاده کنید. یک ماسک مغذی و مرطوب کننده منافذ را می‌بندد و پوست شما را هیدراته می‌کند و در عین حال تمام ناخالصی‌ها را از بین می برد.
 7. در مرحله آخر، کار را با یک مرطوب کننده به اتمام برسانید.

دستگاه های پاکسازی پوست صورت

دستگاه های پاکسازی پوست صورت شامل موارد زیر می شوند:

دستگاه پاکسازی پوست میکرودرم:

این یک دستگاه زیبایی نوآورانه است که با لایه برداری پوست، سفت کردن صورت، پیش تمیز کردن، کشیدن جوش‌های سر سیاه و آکنه و رفع چین و چروک در بازار پرطرفدار است.

دستگاه پاکسازی پوست هیدرودرم:

این روش ملایم‌تر به‌جای پاک‌کردن پوست با شن، درم ابریژن سنتی، منافذ را با دستگاه وکیوم پاک می‌کند و همزمان با فشار دادن مواد فعال قوی، مرطوب‌کننده، روشن‌کننده، حجیم را به پوست وارد می‌کند.

دستگاه پاکسازی پوست نور درمانی

این روش با استفاده از منبع نوری که به پوست می‌تابد به داخل آن نفوذ می‌کند. می‌توان از طول موج‌های مختلف نور استفاده کرد که آبی و قرمز رایج‌ترین آنها هستند. نور به داخل پوست نفوذ می‌کند و بر ژن و عملکرد سلولی تأثیر می‌گذارد که منجر به تأثیرات مختلفی در پوست می‌شود.

دستگاه پاکسازی پوست مزووایت:

مزوایت سرمی است که برای درمان‌های ایمن و فشرده برای سفید کردن پوست طراحی شده است. برای افرادی که رنگ پوست تیره دارند و همچنین برای کاهش ظاهر کک و مک و تغییر رنگ پوست ناشی از آکنه و فرآیند پیری عکس (لکه‌های پیری) توصیه می‌شود.

شناخت انواع پوست برای پاکسازی

محصولات و روش های درمانی پوستی که در خصوص پاکسازی پوست استفاده می شود برای انواع مختلف پوستی تولید می شوند و برای استفاده از این محصولات باید نسبت به نوع پوست شناخت پیدا کرد. انواع پوست را می توان به چهار دسته تقسیم کرد:

پوست چرب

می‌توانید از علائم پوستی به نوع پوست خود شناخت پیدا کنید. زمانی‌که روی بینی و پیشانی و گونه‌های شما براق باشد احتمالا پوست شما چرب است و جوش‌های چرکی در همه نقاط صورت از نشانه های پوست چرب است.

پوست حساس:

پوست حساس، پوستی است که بیشتر مستعد واکنش‌هایی مانند قرمزی و خارش است. اکثر افرادی که پوست حساسی دارند متوجه خارش و سوزش گاه‌به‌گاه یا مکرر لکه‌های پوستی می‌شوند.

پوست خشک:

افرادی که روی پوست صورت آن‌ها سفیدک‌هایی ایجاد می‌شود، پوست خشک دارند و چین و چروک زودتر بر روی این نوع پوست ظاهر می‌شود.

پوست معمولی:

پوست معمولی هیچ کدام از نشانه‌های گفته شده در مطالب بالا را ندارد. این پوست نه خیلی خشک است و نه خیلی چرب. بافتی منظم و بدون نقص و ظاهری تمیز و نرم دارد و نیاز به مراقبت خاصی ندارد.

قیمت پاکسازی پوست صورت

قیمت پاکسازی پوست صورت با توجه به روش انجام کار، نوع دستگاه و تجهیزات، انجام کار توسط فرد متخصص، محل انجام کار و نوع یا وضعیت پوست متفاوت است. قیمت پاکسازی صورت در آرایشگاه‌ها نسبت به کلینیک‌های زیبایی ارزان‌تر است. همچنین قیمت پاکسازی صورت با توجه به میزان خدماتی که برای افراد انجام می‌شود، تفاوت دارد.

بازار کار پاکسازی پوست صورت در ایران

هنرجو پس از اتمام دوره آموزش پاکسازی پوست صورت، می تواند در کلینیک های زیبایی و یا سالن های زیبایی بانوان مشغول به کار شود. طرح درآمدی در این دو مکان هم می تواند به صورت اجاره اتاق یا صندلی باشد و هم به صورت ارائه پورسانت به مدیریت مجموعه باشد.

هنرجو می تواند پکیج های مختلفی از پاکسازی پوست و فیشال پوست برای اجرا روی پوست مشتری، با قیمت های مختلف تعریف کند. به عنوان مثال پکیج فیشال تخصصی پوست صورت با دستگاه و ماسک حرفه ای، یک گزینه پرفروش و پر تقاضا است. با توجه به این نکته که اکثر خانم ها و دختران جوان این روز ها به سلامت پوست خود بسیار اهمیت می دهند، تقاضا برای خدمات پاکسازی پوست بسیار زیاد است. در نتیجه کسانی که پاکسازی پوست انجام می دهند، درآمد بالایی دارند.

پاکسازی پوست صورت برای مهاجرت

پس از گذراندن دوره آموزش پاکسازی پوست صورت، هنرجو اگر بخواهد می تواند با این مدرک مهاجرت کند و در یک کشور خارجی به کار پردرآمد پاکسازی پوست مشغول به کار شود. تقاضای خدمات مراقبت از پوست در کشور های حوزه خلیج فارس، کانادا، امریکا و استرالیا بسیار زیاد است. بنابراین این حرفه می تواند در این کشورها برای شما بسیار پولساز باشد.

خدمات پاکسازی پوست در اروپا

در کشور های اروپایی خدماتی همچون اسکین کر و ماساژ را اکثر چینی ها و فیلیپینی ها، با هزینه های کم ارائه می دهند. به همین دلیل حرفه پاکسازی پوست صورت در اروپا به شما توصیه نمی شود. زیرا شغل پاکسازی پوست نیاز به سرمایه اولیه برای تهیه مواد و دستگاه های تراپی پوست دارد. بنابراین شغل پاکسازی پوست صورت در اروپا با دریافت دستمزد کم، هیچ توجیه اقتصادی ندارد.

بازار کار پاکسازی پوست صورت در خارج از کشور

پوست صورت، آینه چهره هر فردی است به‌طوری که نه تنها خانم‌ها بلکه آقایان هم در تلاش برای انجام اقداماتی برای حفظ تمیزی و زیبایی پوست خود هستند. به‌طور خلاصه، جمعیت در حال پیر شدن است. دو زمینه اصلی برای مشاغل مراقبت از پوست و زیبایی، انتخاب حرفه آموزشی فشرده در زمینه پزشکی پوست است. از سوی دیگر، زیبایی‌شناسان می‌توانند شغل‌های عالی مراقبت از پوست را برای خود ایجاد کنند، کار بر روی پوست مشتریان برای بهبود ظاهر آن و کاهش نگرانی‌های زیبایی شناختی بدون محدودیت بیش از یک دهه تحصیل لازم دارد اما با گذراندن دوره‌های حرفه‌ای در زمینه زیبایی و درمانگری می‌توان دنبال کار در کشورهای پیشرفته بود. برای مهاجرت به کشورهای دیگر تسلط بر بخش‌های مختلف مراقبت و زیبایی پوست، دانش به روز، داشتن مدارک معتبر و میزان سابقه کاری در هر یک از این زمینه‌ها موثر است.اسکین کر در تمام کشورها بازار کار بسیار خوبی دارد.

 

اشتراک
به من خبر بده، وقتی:
guest

16 کامنت ها
بازخورد درونخطی
نمایش تمام کامنت ها