دوره آموزش کوتاهی مو

ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه ای

در دوره آموزش کوتاهی مو زنانه، یک روند کامل کوتاه کردن مو جهت فرم دهی به مو و افزایش زیبایی چهره به شما آموزش داده می شود. دوره هیرکات مدرن(کوتاهی مدرن) شامل آموزش های جامع مربوط به کوتاهی مو از جمله: مدیریت مشتری مداری و کاستومر سرویس، شناخت نواحی سر، آناتومی و شناخت انواع صورت، شناخت زوایا و انواع فرم ها ، معرفی ابزار، آموزش کوتاهی 9 مدل فاندامنتال هیرکات مدرن شامل: راند لیر، اسکوئر لیر، ترایانگل لیر. اسکوئر لاین (مصری کلاسیک یا همان باب کلاسیک). ترایانگل لاین (لانگ باب). راند لاین ( کلوش). راند گرجوئیشن (مدل گرد کره ای). اسکوئر گرجوئیشن. ترایانگل گرجوئیشن (مصری فانتزی) • استایلینگ 9 مدل فوق پس از کوتاهی • آموزش موخوره گیری، آموزش چتری کلاسیک یا عروسکی، آموزش چتری کره ای، شناخت انواع تکسچرهاو پیتاژ کردن مو می شود. هنرجو در این دوره نحوه انتخاب مدل کوتاهی موی مناسب با توجه به فرم صورت مشتری را می آموزد. هدف این دوره آموزشی، تربیت افراد ماهر و متخصصی است که توانایی اجرای تمام تکنیک های کوتاهی مو (Hair Cut) را بر اساس خواست و سلیقه مشتری و طبق عکس های ژورنالی دارند.

نام حرفهکوتاهی مو : (سرفصل فنی حرفه ای: پیرایشگر موی زنانه از روی عکس و تصویر)
پیش نیازندارد
مدت زمان آموزش10 جلسه 3ساعت
شهریه کلاس 6.600.000 تومان
شهریه کلاس فشرده6.600.000تومان
تاریخ شروع دورهروزهای زوج ساعت نه تا 12 صبح و 4 تا 7 عصر
مدرک فنی حرفه ایدارد
مدرک بین المللیدارد
تعداد نفرات هر کلاس4 تا 8 نفر
کارورزیدارد

ویدئو معرفی آموزش کوتاهی مو

سرفصل های کوتاهی مو

دوره آموزش کوتاهی مو در دترلند

مدارک بین المللی قابل ارائه

کلاس های آموزش دوره کوتاهی مو با تضمین یادگیری کامل و پشتیبانی نامحدود هنرجویان حتی بعد از ورود به بازار کار، برگزار می شود. در پایان دوره کوتاهی مو، هنرجویان جهت دریافت مدرک معتبر توسط آموزشگاه به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوند و همچنین هنرجویان با پرداخت هزینه جداگانه قادر به دریافت مدرک TQS انگلیس می باشند.

دریافت مدرک از سازمان فنی و حرفه ای
کوتاهی مو با مدرک معتبر

مراحل آموزش کوتاهی مو (Hair Cut)

  • ابتدا با مدیریت مشتری مداری و نکات تِئوری این رشته آشنا می شوید.
  • سپس به شما نواحی سر و صورت، آناتومی و زوایا آموزش داده می شود.
  • در مرحله بعدی هنرجو، کوتاهی های زاویه صفر درجه و ساده را به صورت تئوری و عملی آموزش میبیند
  • به طور پیوسته در مراحل بعدی هنرجو مدلهای لیر و باب و پیکسی را در زاویه های مختلف آموزش می بیند.
  • در تمامی جلسات هنرجو ژورنال خوانی را فرا می گیرد.

دوره مبتدی کوتاهی مو

در دوره آموزشی کوتاه کردن مو زنانه، هنرجو زیر نظر مربی فنی حرفه ای آموزش می بیند و برای شرکت در آزمون فنی حرفه ای و گرفتن مدرک معتبر و بین المللی این سازمان، آماده می شود. این دوره به هنرجو این توانمندی را می دهد که پس از اتمام دوره و یادگرفتن موارد آموزش داده شده بتواند مستقیما وارد بازار کار شود. در دوره صفر تا صد هیرکات مدرن کلیه نکات مربوط به کوتاهی از شناخت ابزار تا یادگیری حداقل ۸ مدل و ژورنال خوانی آموزش داده می شود.

نام حرفهکوتاهی مو همراه با براشینگ
(سرفصل فنی حرفه ای: پیرایشگر موی زنانه)
پیش نیازندارد
مدت زمان آموزش10 جلسه3 ساعت
شهریه کلاس ۶.۶۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس فشرده۶.۶۰۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دورهروزهای زوج ساعت 9تا 12 صبح و 4 تا 7 عصر
مدرک فنی حرفه ایدارد
مدرک بین المللیدارد
تعداد نفرات هر کلاس4 تا 8 نفر
کارورزیدارد

دوره پیشرفته کوتاهی مو

در دوره آموزشی کوتاه کردن مو از روی عکس و تصویر، هنرجو زیر نظر مربی فنی حرفه ای آموزش می بیند که زمان هایی که مشتری مایل است تا مدل موهای خود را مشابه با عکسی که نشان می دهد، کوتاه نماید. این دوره مختص کسانیست که حداقل یک دوره صفر تا صد را قبلا گذرانده باشند و درصورت نیاز به رفع اشکال در این دوره شرکت می کنند. کلیه مباحث دوره پیشرفته همانند دوره صفرتا صد می باشد و مختص کسانیکه که قبلا دوره گذرانده و یا کار کرده باشند و فقط برای یادگیری تکنیک های جدید این دوره را شرکت می کنند.

نام حرفهکوتاهی مو همراه با براشینگ
(سرفصل فنی حرفه ای: پیرایشگر موی زنانه)
پیش نیازندارد
مدت زمان آموزش10 جلسه3 ساعت
شهریه کلاس 3.300.000 تومان
شهریه کلاس فشرده3.300.000 تومان
تاریخ شروع دورهروزهای زوج ساعت 9تا 12 صبح و 4 تا 7 عصر
مدرک فنی حرفه ایدارد
مدرک بین المللیدارد
تعداد نفرات هر کلاس4 تا 8 نفر
کارورزیدارد

پکیج اقتصادی مو

فقط 13,500,00 13,000,000 تومان

پکیج ویژه کوتاهی و مراقبت از مو با قیمت فوق العاده مناسب برای صرفه جویی در هزینه هنرجویان طراحی شده است. این پکیج شامل تمام دوره های کاربردی مربوط به مراقبت مو از جمله: دوره کوتاهی مو، دوره کراتین احیا می شود. این دوره در ۱۰ جلسه ۱.۵ ساعته و ۶ جلسه ۴ ساعته برگزار می شود. وسایل تمرین از طرف آموزشگاه در اختیار هنرجو قرار میگیرد.

پکیج کوتاهی مو

نحوه برگزاری دوره کوتاهی مو (Hair Cut)

برخی از هنرجوها سوالاتی در مورد نحوه برگزاری دوره کوتاهی مو می پرسند به طور مثال تعداد شرکت کنندگان هر کلاس چند نفر است؟ ابزار و وسایل مورد نیاز چیست؟ در ادامه به این سوالات پاسخ داده ایم:

تعداد شرکت کنندگان

کلاس های دوره آموزش کوتاهی مو (Hair Cut) به دو صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین 2 تا 3 نفر و نیمه خصوصی 4 تا 8 نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم هایی کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساعت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

در دوره آموزش کوتاه کردن مو، ابزار و وسایل آموزشی در قالب پک های آموزشی به هنرجویان ارائه می شود. هزینه پک ها بر عهده هنرجو می باشد. این ابزار و مواد شامل این موارد می باشند:

بعد از اتمام دوره کوتاهی مو، چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از اتمام دوره کوتاهی مو شما می توانید با تسلط کامل و به صورت حرفه ای، کوتاهی مو را با روش های متفاوت برای تمام اندازه ها و فرم های مختلف مو برای مشتری انجام دهید. در نهایت پس از شرکت دردوره آموزش کوتاهی مو زنانه، می توانید به راحتی شروع به کسب درآمد کنید و یا کسب و کار فعلی خودتان را بهبود ببخشید.

بازار کار کوتاهی مو چطوره؟

کوتاه کردن مو یکی از رایج ترین خدمات ارائه شده در سالن های زیبایی است. کوتاه کردن مو فقط به دلیل بلند شدن بیش از اندازه مو یا موخوره انجام نمی شود. بلکه ممکن است به دلیل تغییرات مد، شرکت در مراسم و … نیز انجام شود. اگر به دنبال کسب درآمد بیشتر در رشته های خدمات مو هستید، پیشنهاد می شود در دوره احیا و مراقبت از مو نیز شرکت کنید.

سوالات متداول

بعد از اتمام دوره چه مدرکی دریافت میکنیم؟

بعداز اتمام دوره شما مدرک فنی حرفه ای پیرایشگر موی زنانه در دوره مبتدی و در دوره پیشرفته: پیرایشگر موی زنانه از روی عکس و تصویر را دریافت می کنید.

آیا با مدرک کوتاهی مو میتوان اقدام به تاسیس سالن کرد؟

خیر، برای تاسیس سالن باید یک دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید و یا دوره های هفت مهارت جداگانه را بگذرانید.

دوره آموزش کوتاهی مو مبتدی در چند جلسه برگزار میشه؟

این دوره در 10 جلسه 3 ساعته برگزار می شود.

من ساکن تهران نیستم. میتونم تو دوره های آموزشی شرکت کنم؟

بله. دترلند آموزش ها رو در زمان های متفاوت و به صورت فشرده و نیمه فشرده برگزار می کند تا هنرجویان بتوانند در زمان های متفاوتی در دوره ها شرکت کنند و همچنین در صورت نیاز از خوابگاه نیز استفاده کنند.

جزوه آموزشی هم دارید؟

در اتمام دوره آموزش کوتاهی مو، شما جزوه آموزشی کل دوره را دریافت خواهید کرد.

آیا در دوره آموزشی کوتاهی مو، بر روی موی واقعی آموزش داده میشیم؟

بله. پس از گذراندن آموزش های تئوری و انجام تمرین و تکرار، نهایتا کار بر روی موی واقعی نیز انجام می شود.

آیا برای دریافت مدرک فنی حرفه ای نیاز به مدرک تحصیلی دارم؟

خیر، برای دریافت مدرک فنی حرفه ای نیاز به هیچ گونه مدرک تحصیلی ندارید.

اگر در پایان دوره، نیاز به آموزش بیشتر داشتم باید دوباره هزینه پرداخت کنم؟

خیر، در پایان کلاس ها، جلسات رفع اشکال برگزار می شود و تا ۶ ماه از پشتیبانی مربیان برخوردار خواهید بود.

بعد از گرفتن مدرک میتونم در آموزشگاه به عنوان کارآموز مشغول به کار بشم؟

بله، در صورت تایید مربی با پرداخت هزینه جداگانه می توانید در آموزشگاه مشغول به کارآموزی شوید.

بعد از پایان دوره میتونم بلافاصله وارد بازار کار بشیم؟

بله، سرفصل های تمام دوره های آموزشی دترلند، ویژه ورود سریع به بازارکار طراحی شده است.

آیا در پایان دوره می توانم مدرک بین المللی کوتاهی مو را دریافت کنم؟

بله هنرجو می تواند پس از پایان دوره مدرک بین المللی کوتاهی مو را دریافت کند.

آموزش انواع مدل کوتاهی مو

مدل‌های مختلفی برای کوتاه کردن موها وجود دارند که انجام هر کدام، نیازمند تخصص و تجربه آرایشگر است. مدل‌هایی که با توجه به تایپ صورت، حجم موها و سلیقه شخصی هر فرد انتخاب می شوند. با ثبت نام در آموزشگاه دترلند و شرکت در دوره‌های کوتاهی مو می توانید این حرفه را فرا بگیرید. در ادامه به معرفی مهمترین مدل های کوتاهی مو می پردازیم:

کوتاهی لیر

مدل لیر یکی از مدل های رایج و پرطرفدار کوتاهی است. در این مدل مو، قد موهای شما زیاد یا کم نمی شود و درعوض، موهای شما حالت می گیرد. در کوتاهی لیر، موها با زاویه 45 درجه کوتاه می شود و اگر می خواهید موهایتان بیشتر کوتاه شود، زاویه دست را بالاتر بگیرید. این مدل مو به صورت لایه لایه کوتاه می شود و لایه های جلویی موها کوتاه تر و لایه های پشتی بلندتر هستند. مدل مو لیر برای کسانی که حجم مو متوسط، صاف و صورت گردی دارند مناسب است. زیرا این مدل مو صورت را کشیدهتر نشان می دهد. در این مدل می توان مو را تا بالای گردن یا روی شانه یا زیر شانه بنا به سلیقه مشتری کوتاه کرد.

کوتاهی لاین

لاین به معنای خط است و با توجه به این معنی، جزو کوتاهی های صفر درجه است که پایین مو به شکل مربع و صاف یا کمی حالت دار و گرد کوتاه می شود. کوتاهی لاین مناسب برای موهای صاف و ابریشمی است و نیاز به تقسیم بندی خاصی ندارد. در این مدل کوتاهی، چون پایین مو یکدست کوتاه می شود ممکن است در صورت موخوره داشتن، وسط مو موخوره باقی مانده باشد، می توانید موها را دسته کرده و موخوره گیری کنید.

کوتاهی باب

اگر فکر می کنید که موهای نازک نسبت به موهای ضخیم زیبایی کمتری دارد، اشتباه است زیرا موهای نازک دارای بافت ظریف و ابریشمی هستند و به راحتی می توان به آن حالت داد. بهترین نوع کوتاهی برای این موها مدل باب است که امروزه بسیار ترند شده است. در این مدل، پشت مو کوتاه تر از جلو مو است به طوری که کمی گردن مشخص می شود. یکی از راحت ترین راه ها برای کوتاهی باب این است که مو را با سشوار یا اتو مو لخت کنید و جلو مو را جدا کرده و سپس پشت مو را به صورت یک خط صاف و یکدست کوتاه کنید. جلو مو را به بغل سر شانه کرده و با قیچی یا موزر به صورت اریب یا زاویه دار طوری که کمی بلندتر از پشت باشد کوتاه کنید. می توان این مدل را با موهای چتری ترکیب کرد که باعث می شود ظاهر جذابتری داشته باشید. این مدل را می توانید کوتاهتر یا بلندتر هم انجام دهید. مدل باب تقریبا برای تمامی مدلهای صورت مناسب است.

کوتاهی پیکسی

برای انجام کوتاهی پیکسی کمی جسارت لازم است زیرا در این مدل کوتاهی، از پشت سر مو کاملا کوتاه شده و بالای سر بلندتر کوتاه میشود و یا بنابه سلیقه مشتری بالای سر یکسان با پشت سر کوتاه می شود. مدل پیکسی یکی از مدل موهای خاص و متفاوت است و برای هر فرم صورتی مناسب است. مثلا اگر پیشانی بلند یا صورت کشیده دارید می توان پشت سر را کامل کوتاه کرد و جلو سر را بلندتر و به صورت خرد کوتاه کرد تا بلندی پیشانی و کشیدگی صورت کمتر دیده شود.

پیتاژ مو

پیتاژ به معنای مورب و اوریب است و مویی که به صورت مورب کوتاه شده باشد را پیتاژ می گویند. هدف این مدل کوتاهی این است که جای قیچی روی مو باقی نماند. برای انجام این مدل مو از قیچی و شانه مخصوص پیتاژ استفاده می شود. مدل پیتاژ را می توان طوری انجام داد که موهای کم حجم را پرپشت و موهای پرپشت را کم حجم نشان دهد و این مدل برای کسانی که به موهای خرد شده علاقه دارند مناسب است.

بازار کار کوتاهی مو پس از گذراندن دوره‌های آموزشی

هنرجو پس از گذراندن دوره آموزش کوتاهی مو (Hair Cut) می تواند به صورت تخصصی و حرفه ای در سالن های زیبایی شروع به کار کند. بدین ترتیب که آرایشگر مو می تواند به صورت اجاره ای و یا پورسانتی در سالن زیبایی کار کند. اگر در سالن زیبایی بانوان یک صندلی اجاره کند، باید ماهیانه مبلغی را به مدیریت پرداخت کند. اگر به صورت پورسانتی در آرایشگاه مشغول شود، در این صورت باید به ازای هر مشتری کوتاهی مو، به مدیریت پورسانتی را پرداخت نماید.

درآمد آرایشگر مو در زمینه کوتاهی مو

این طرز فکر که اکثرا در مورد درآمد کم از رشته های پایه ای خدمات مو دارند، کاملا غلط است. همان طور که قبلا هم گفتیم، مو به دلیل رشد همیشگی، نیاز به کوتاهی و اصلاح دارد. یک نیاز همیشگی همه افراد است. بنابراین با وجود مدل های فراوان وتکنیک های مختلف در زمینه کوتاهی مو، می تواند آرایشگر مو را به درآمد بالایی برساند.

از طرفی به دلیل اینکه نیاز به تهیه مواد اولیه ندارد و سرمایه آنچنانی برای خرید مثلا قیچی و آب پاش ندارد، می تواند یک حرفه بسیار به صرفه و دوسر سود باشد.

کوتاهی مو برای مهاجرت

پس از گذراندن دوره آموزش کوتاهی مو زنانه به صورت حرفه ای و دریافت مدرک فنی حرفه ای، هنرجو می تواند برای مهاجرت به کشور های خارجی اقدام نماید. در کشور هایی همچون کانادا، درخواست برای خدمات زیبایی بسیار زیاد است. یک آرایشگر مو و به اصطلاح هیرکات، می تواند با مدرک بین المللی کوتاهی مو در کشورهای حوزه خلیج فارس به بهترین موقعیت کاری و درآمد بالا برسد. علاوه بر این، تقاضای آرایشگری و کوتاه کردن مو در استرالیا نیز بسیار بالا است. پس با آموزش کوتاهی مو می توانید در اکثر کشور های خارجی شروع به کار کنید.

مزایای گذراندن دوره آموزش کوتاهی مو در آموزشگاه آرایشگری دترلند

آموزشگاه آرایشگری دترلند همه تلاش خود را کرده تا هنرجوهایی مستعد، با مهارت و تخصص را پرورش دهد. به همین دلیل تمامی سیستم آموزشی آرایشگری مو به گونه ای تعریف شده که هنرجو پس از گذراندن دوره آموزش کوتاهی مو (Hair Cut)، بتواند بلافاصله شروع به کار کند و به کسب درآمد برسد. به طور کلی مزایای دوره های آموزش خدمات آرایشگری در آموزشگاه دترلند به شرح زیر است:

اطمینان از اینکه هنرجو کامل مطلب را یاد گرفته باشد: با وجود مربی های با تجربه و مهار، هنرجو محال است در آموزش نکته و مبحثی از کوتاهی مو، دچار ابهام شود. زیرا مربی دلسوزانه همه نکات را به او آموزش می‌دهد؛ به طوری که تا مطمئن نشود هنرجو از نظر عملی و تئوری کامل یاد نگرفته باشد، دست از سر او بر نمی دارد.

معمولا همه ابراز و وسایل در آموزشگاه در اختیار هنرجو قرار می گیرد: با وجود امکانات و ابزار و اساتید دلسوز و مجرب، هنرجو به صورت حرفه ای کوتاهی مو را فرا می گیرد.

هنرجوهای با استعداد و پر تلاش به بازار کار معرفی می شوند: در حین دوره، هنرجویان فعال و با استعداد مورد توجه اساتید و مدیریت قرار خواهند گرفت. مطمئنا این هنرجویان مصمم به کار کوتاه کردن مو، به بازار کار معرفی می شوند.

هنرجو پس از اتمام دوره آموزش کوتاهی مو بدون وقفه زمانی به سراغ آزمون نهایی می رود: معمولا در اغلب آموزشگاه های آرایشگری، پس از گذراندن دوره آموزش کوتاهی مو زنانه تا آزمون مربوط به آن، وقفه زمانی طولانی وجود دارد. این وقفه زمانی سبب می شود هنرجو یک سری از مباحث آموزشی را فراموش کند. در آموزشگاه آرایشگری دترلند این مدت زمان را تا حد امکان از بین برده ایم و آن را به مدت یک ماه رسانده ایم. در این مدت هنرجو می تواند بیشتر بر روی مواد آزمون تمرکز و تمرین کند. بدین ترتیب اکثر هنرجویان در آزمون ها بار اول با امتیاز و نمره عالی قبول می شوند.