آموزش فی کانتور

دوره آموزشی فی کانتور در قسمت آموزش خدمات آرایش نیمه-دائم در آموزشگاه دترلند ارائه شده است. قرینه‌سازی یکی از رایج‌ترین خدماتی است که در سالن‌های زیبایی ارائه می‌شود. شرکت معتبر Phi این بار روش جدیدی را برای اصلاح قرینگی صورت ارائه کرده‌است. این روش که به فی کانتور معروف است، از عدد طلایی Phi (1.618) استفاده شده و عیب‌ها (عدم تقارن) اجزای صورت (لب، چشم، ابرو و ...) اصلاح می‌شوند. با توجه به نیمه دائم بودن آن (عمر طولانی)، این روش مورد استقبال بسیاری از خانم‌ها قرار گرفته است. در این روش مدرن، از دستگاه مخصوص فی کانتور استفاده شده که شباهت زیادی به دستگاه پیگمنتیشن دارد. از مزایای این روش، نیمه دائم بودن و کاربرد گسترده آن در نقاط مختلف بدن است. از فی کانتور علاوه بر قرینه‌سازی لب، چشم و ابرو، برای ایجاد تقارن در هاله‌ی سینه نیز استفاده می‌شود. این دوره آموزشی مخصوص هنرجویانی است که می‌خواهند با یادگیری این روش مدرن، به سرعت جذب بازار کار شده و یا کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنند. نکته‌ی مهم در این دوره، یادگیری اصول عدد طلایی فی و نسبت‌های چهره بوده که در طی دوره‌ی آموزشی فی کانتور، کاملا به آن پرداخته می‌شود.

آموزش فیکانتور

سرفصل های فنی حرفه ای دوره آموزش فی کانتور

  • بهداشت؛ شناخت و جلوگیری از عوامل بیماری زا در انجام فی کانتور
  • زمان انجام فی کانتور
  • آشنایی با لایه‌های پوستی
  • آشنایی با اصول تعیین رنگ
  • آشنایی با ابزار فی کانتور
  • انواع پیگمنت برای فی کانتور و کاربرد هر یک
  • اصول ارگونومی در انجام فی کانتور
  • حرکت صحیح دست
  • بایدها و نباید ها پس از انجام فی کانتور

دوره آموزش فی کانتور

دوره فی کانتور در قسمت آموزش آرایش دائم و نیمه دائم دترلند ارائه شده و بخشی از خدمات پوست است. هزینه های دوره ی آموزش فی کانتور در جدول زیر ارائه شده است. آموزش های ارائه شده در دترلند با تضمین یادگیری کامل هنرجو جهت معرفی به سازمان فنی و حرفه ‌ای و اخذ مدرک رسمی، برگزار می‌گردد.

دوره مبتدی رنگ و مش

دوره فی کانتور

دوره آموزشی فی کانتور به هنرجو این توانمندی را می دهد که پس از اتمام دوره و یادگرفتن موارد آموزش داده شده، مستقیما وارد بازار کار شود. آموزش های مربوط به فی کانتور در دو بخش تئوری و عملی انجام می گیرد. در مرحله اول، اصول بهداشتی و نکاتی که باید هنرجو در زمان انجام فی کانتور در نظر بگیرد، آموزش داده می شود. سپس با ابزار و مواد به کار رفته برای فی کانتور آشنا شده و نحوه ی صحیح حرکت دست، آموزش داده می شود. نهایتا، در قسمت عملی، اصول علمی روش انجام فی کانتور به هنرجویان آموزش داده می‌ شود. علاوه بر استفاده از ابزار مخصوص فی کانتور، ممکن است بعضی از سالن‌های زیبایی از همان دستگاه میکروپیگمنتیشن استفاده کنند. دترلند این روش را نیز به شما آموزش خواهد داد. طی این دوره، مشاوران دترلند در کنار شما هستند تا تمامی مراحل را به خوبی یاد بگیرید. در مرحله آخر، نکاتی در خصوص بایدها و نبایدهای قبل و بعد از انجام فی کانتور به هنرجویان آموزش داده می ‌شود. رعایت این نکات، برای بهتر انجام شدن فی کانتور، ضروری است. یکی از موارد بسیار مهم، رعایت اصول بهداشتی برای انجام فی کانتور است. زمانیکه پوست در حال ترمیم است (مثلا بعد از زخم، جوش یا بریدگی) انجام این روش، توصیه نشده و ممکن است باعث حساسیت پوست شود. بنابراین برای راه ‌اندازی کسب و کار موفق، هنرجویان باید این قواعد و اصول را یاد گرفته و به مشتری‌های خود گوشزد کنند.

زمانبندی و هزینه دوره

نام حرفه فی کانتور
پیش نیاز ندارد
مدت زمان آموزش ۸ ساعت
شهریه کلاس گروهی ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دوره اول هر هفته

نحوه برگزاری این دوره

تعداد شرکت کنندگان:

کلاس های دوره آموزش فی کانتور به صورت گروهی برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین ۱ تا ۳ نفر، نیمه خصوصی ۳ تا ۸ نفر و گروهی از ۸ تا ۲۰ نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی، هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم های کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساعت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

برای انجام فی کانتور، در مرحله اول باید عکسی از صورت مشتری گرفت و با استفاده از نرم‌افزار قرینه‌سازی محل کانتورها را مشخص نمود. سپس باید از ابزار مخصوص آن و یا ابزار میکروپیگمنتیشن استفاده کرده و خطوط را با استفاده از رنگدانه‌ها ترسیم کرد. ابزار و وسایل آموزشی در قالب پک های آموزشی به هنرجویان ارائه می شود. هزینه پک ها بر عهده هنرجو می باشد: ۱- اپلیکیشن قرینه‌سازی ۲- ابزار فی کانتور ۳- پیگمنتیشن ۴- ژل بی حسی (در صورت لزوم)

آموزش فی کانتور

بعد از اتمام دوره فی کانتور، چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از گذراندن دوره فی کانتور، هنرجو اصول بهداشتی در انجام فی کانتور، نحوه انجام فی کانتور را یاد گرفته و می تواند در سالن های زیبایی کار کرده و یا کسب و کار خود را راه اندازی کند. با توجه به اینکه فی کانتور با سلامت افراد در ارتباط است، پیشنهاد ما این است که حتما مدرک خود را از سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت نموده و سپس وارد بازار کار شوید.

سوالات متداول

1پکیج آموزشی هم دارید؟
بله، در اتمام دوره، شما جزوه آموزشی کل دوره را دریافت خواهید کرد.
2مواد و ابزار فی کانتور رو چطور میتونم تهیه کنم؟
برای تهیه ابزار و مواد، دترلند پکیج کامل را برای شما تهیه می کند و یا شما را برای خرید راهنمایی می کند.
3آیا دوره آموزشی فی کانتور، بر روی پوست واقعی آموزش داده می شویم؟
بله، آموزش های فی کانتور در دو مرحله تئوری و عملی انجام می گیرد. در مرحله عملی و پس از کسب تجربه کافی و بالا رفتن توانمندی، آموزش بر روی صورت انجام می شود.
4کلا چند جلسه باید بگذرونیم تا کاملا حرفه ای بشیم؟
این سوال دقیقا به سطح مهارت و یادگیری شما برمیگرده. در دوره عملی، شما نیاز دارید حتما روی مدل طبیعی کارکنید. هر چقدر شما سریعتر به این مرحله برسید، نیاز به تعداد جلسات کمتری خواهید داشت و بالعکس.
5آیا به دستگاه خاصی برای فی کانتور نیاز است؟
بله، به ابزار مخصوص فی کانتور و یا میکرو پیگمنتیشن نیاز است.
6من ساکن تهران نیستم. میتونم تو دوره های آموزشی شرکت کنم؟
بله، دترلند آموزش ها رو در زمان های متفاوتی ارائه می کند تا هنرجو بتوانند در زمان های متفاوتی در دوره ها شرکت کنند.
7اگر پس از فی کانتور، صورت مشتری سرخ شد و حس سوختگی در پوست ایجاد شد، چیکار کنیم؟
احساس گرما و ورم و قرمز شدن تا یک هفته بعد از درمان طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می‌شود.
8آیا استفاده از فی کانتور برای قسمت¬های حساس (مثل پلک و زیر ابرو)، مجاز هست؟
بله، این روش برای قرینه‌سازی صورت استفاده شده و کاملا بی خطر است.
9چقدر باید به نرم‌افزار تکیه کنیم؟
بسیار زیاد! گاهی ممکنه مشتری بخواد اعمال نظر کنه، اما شما باید حتما طبق خروجی اپلیکیشن و عدد طلایی فی، کارتون رو انجام بدید.
10آیا فی کانتور درد دارد؟
بسته به تحمل مشتری، این درد ممکن است کم یا زیاد باشد. همچنین در دوران قاعدگی توصیه می‌شود که فی کانتور انجام نشود. در مواردی که مشتری درد زیادی را احساس کند، توصیه می‌شود از بی‌حسی موضعی استفاده شود.
11آیا با مدرک فی کانتور می توان سالن آرایشگری تاسیس کرد؟
خیر، برای تاسیس سالن آرایشگری باید دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید.
ثبت نام آنلاین