آموزش میکروبلیدینگ

دوره آموزش میکروبلیدینگ در آموزشگاه فنی حرفه ای دترلند از زیر مجموعه رشته های آرایش دائم (تاتو) می باشد، هنرجو روش های آرایش دایم میکرو ابرو را می آموزد. این حرفه نه تنها برای زیبایی چهره، بلکه برای افرادی که دچار ریزش ابرو باشند نیز استفاده می شود. بنابراین طیف بیشتری از مشتریان را پوشش می دهد. میکروبلیدینگ، روش کم دردسر و نسبتا سریعی برای آرایش دائم ابرو بوده و جایگزین مناسبی برای مداد ابرو است. در این روش، از ابزار قلم مو مانندی استفاده می شود که در آن، 10 الی 12 تیغ ریز قرار دارد. با حرکت ابزار، برش های بسیار نازکی برروی پوست ایجاد شده و رنگدانه ها به لایه اپیدرم پوست وارد شده و نهایتا پس از تکمیل کار، شبیه به خطوط مو می شوند. با توجه به نوع حرکت دست و نحوه ایجاد خطوط، می توان ابرو را حجیم و سه بعدی نشان داد که این امر، ظاهر فرد را جذاب تر می نماید. تفاوت میکروبلیدنیگ با تتو در عمق نفوذ این رنگدانه ها و ابزار میکروبلیدینگ است. ابزار مورد استفاده در میکروبلیدینگ تنها با استفاده از فشار دست، رنگدانه ها را وارد پوست کرده و از این جهت، فرد بر خلاف روش تتو، صدا و ارتعاشات دستگاه الکتریکی را حس نمی کند. در تتو، رنگدانه ها در عمق بیشتری تزریق شده که از این جهت، ماندگاری تتو بیشتر است. تفاوت میکروبلیدنیگ با میکروپیگمنتیشن در عمق تزریق رنگدانه ها و دستگاه مورد استفاده است. در روش میکروبلیدینگ، رنگدانه ها در لایه های بالاتری تزریق شده و ابزار آن نیز متفاوت است. سرعت انجام میکروبلیدنیگ بالاتر بوده ولی ماندگاری میکروپیگمنتیشن بیشتر است. با توجه به دامنه کاربرد میکروبلیدینگ و مزایای نسبی آن در مقایسه با تاتو، این دوره آموزشی همیشه از پر درخواست ترین رشته های مورد درخواست هنرجویان است. از آنجایی که این روش نوعی آرایش دائم بوده و مستقیما با سلامت افراد در ارتباط است، لازم است تا هنرجویان علاوه بر فراگیری نحوه انجام میکروبلیدینگ، مدرک معتبر خود را از سازمان فنی و حرفه ای کشوری نیز دریافت نمایند.

آموزش میکروبلیدینگ ابرو

سرفصل های دوره آموزشی

  • بهداشت، رعایت بهداشتی فردی و عوامل ایجاد بیماری در میکروبلیدینگ
  • آشنایی با آناتومی صورت،رنگ شناسی
  • نحوه ترسیم ابروها پیش از میکروبلیدینگ، طراحی، قرینه سازی و ...
  • نحوه استفاده از ابزار، حرکت صحیح دست و میزان مناسب برای کشیدن پوست پیشانی هنگام میکروبلیدینگ
  • تمرین بر روی پوست مصنوعی (پوست فیبروز)
  • اصول بهداشتی پس از انجام میکروبلیدینگ؛ بایدها و نبایدهای در خصوص میکروبلیدینگ
  • تمرین بر روی مدل طبیعی زیر نظر مربی آکادمی فی

دوره آموزش میکروبلیدینگ در دترلند

هزینه های دوره ی در جدول زیر رائه شده است. آموزش های ارائه شده در دترلند با تضمین یادگیری کامل هنرجو جهت معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد.

دوره مبتدی رنگ و مش

دوره میکروبلیدینگ

در این دوره هنرجو زیر نظر مربی فنی حرفه ای موارد زیر را آموزش می بیند دوره آموزشی میکروبلیدینگ در دترلند شامل دو مرحله تئوری و عملی است. طی این دو دوره، هنرجو موارد زیر را می آموزد: بهداشت فردی، شناخت عوامل ایجاد بیماری در انجام میکروبلیدینگ آشنایی با آناتومی صورت و رنگ پوست آشنایی با ابزارهای انجام میکروبلیدینگ نحوه انجام میکروبلیدینگ، شامل نحوه طراحی، نحوه حرکت دست، نحوه انتخاب رنگ متناسب با صورت توصیه ها و نکات بهداشتی پس از انجام میکروبلیدینگ در مرحله عملی آموزش، مربی، با استفاده از مداد آرایشی، شکل اولیه ابرو را ، ترسیم می کند. پس از تایید، رنگ مورد نظر برای رنگدانه ها انتخاب می کند. برای از بین بردن هرگونه درد و احساس ناخوشایند، از ژل بی حس کننده در محل انجام میکروبلیدینگ استفاده می کند، سپس با استفاده از ابزاری قلم مو مانند که در انتهای آن، 10 الی 12 سوزن کوچک تعبیه شده است، بلید را انجام می دهد. در این روش، مربی با استفاده از این ابزار و با تکیه بر نیروی دست، خطوط منحنی شکل و یا صافی را در محل ابرو ایجاد کرده که رنگدانه ها تا عمق لایه ی اپیدرم پوست وارد می شوند. یکی از نکاتی که در این دوره آموزشی حتما باید یاد بگیرید: میزان کشیدن پوست پیشانی جهت انجام میکروبلیدینگ است. در صورتیکه پوست زیاد کشیده شود، برش ها عمیق شده و باعث تورم و حس ناخوشایند در فرد می شود. از طرفی اگر میزان کشیدگی کم باشد، رنگدانه ها به عمق مناسبی تزریق نشده که عملا میزان کارآمدی میکروبلیدینگ را کاهش می دهد. 1- ترسیم نمای اولیه با مداد آرایشی 2- تایید فرد 3- تعیین رنگ دانه مناسب برای فرد 4- زدن ژل بی حسی 5- انجام میکروبلیدینگ با استفاده از تیغه ها 6- پاک کردن رنگ باقی مانده 7- توضیحات در خصوص بایدها و نبایدهای بعد از میکروبلیدینگ

زمانبندی و هزینه دوره

نام حرفهمیکروبلیدینگ
پیش نیاز دوره اموزش میکروپیگمنتیشن
مدت زمان آموزش۱۲ ساعت
شهریه کلاس گروهی۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس نیمه خصوصی۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس خصوصی۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دورهروزهای دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۲، ۱۲ الی ۱۵ و ۱۵ الی ۱۸

نحوه برگزاری این دوره

تعداد شرکت کنندگان:

کلاس های دوره آموزش میکروبلیدینگ به سه صورت، خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین ۱ تا ۳ نفر، نیمه خصوصی ۳ تا ۸ نفر و گروهی از ۸ تا ۲۰ نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم هایی کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساهت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

ابزار و وسایل آموزشی در قالب پک های آموزشی به هنرجویان ارائه می شود. هزینه پک ها بر عهده هنرجو می باشد. این ابزار شامل موارد زیر می باشد: • تیغه های بلید(سوزن سرکج) • قلم دستی نقره ای سنگین • قلم میکرو با تیغه جانبی • قلم خارج از مرکز • رنگدانه

آموزش میکروبلیدینگ ابرو

بعد از اتمام این دوره چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از گذراندن دوره ی میکروبلیدینگ در آموزشگاه فنی حرفه ای دترلند، شما نحوه استفاده از تیغه های بلید را می آموزید. علاوه بر آن، حرکات مناسب دست، نحوه ی ترسیم اولیه ابرو و نحوه انتخاب رنگدانه و در ادامه انجام میکروبلیدینگ ابرو به صورت حرفه ای را می آموزید. شما بلافاصله بعد از فراگیری نحوه انجام میکروبلیدینگ می توانید شروع بکار کنید. اما پیشنهاد ما به شما این است که حتما مدرک خود را از سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت نمایید.

سوالات متداول

1آیا گرفتن مدرک فنی حرفه ای برای انجام میکروبلیدینگ نیاز است؟
بله. میکروبلیدینگ مستقیما با سلامت افراد در ارتباط بوده، از این جهت دترلند به شما توصیه می کند تا برای کار در سالن های معتبر و یا راه اندازی کسب و کار خود، حتما مدرک فنی حرفه ای را بگیرید.
2آیا برای میکروبلیدینگ، مدرک فنی حرفه ای هم داده می شود؟
بله. دوره های آموزشی میکروبلیدینگ در دترلند با تدریس اساتید مجرب فنی حرفه ای برگزار شده و پس از آموزش دیدن، هنرجو به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شود. در نظر داشته باشید برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای آرایش دائم هنرجو می بایست علاوه بر دوره میکروبلیدینگ دوره میکروپیگمنتیشن را هم بگذراند و بعد از قبول شدن در آزمون های سازمان فنی حرفه ای، مدرک معتبر خود را دریافت می کند.
3آیا در دوره آموزشی میکروبلیدینگ بر روی پوست واقعی آموزش داده می شویم؟
بله. آموزش های میکروبلیدینگ در دو مرحله تئوری و عملی انجام می گیرد. در مرحله عملی، ابتدا بر روی پوست مصنوعی (پوست فیبروز)آموزش های لازم داده می شود. پس از یک ماه تمرین و کسب تجربه، بالا رفتن توانمندی، انجام میکروبلیدینگ بر روی مدل طبیعی انجام می شود.
4مدت یادگیری میکروبلیدینگ چقدر است؟
سه جلسه 6 ساعته همراه با 40 ساعت تمرین زیر نظر مربی که بسته به توانمندی هنرجو تغییر می کند و در صورت نیاز جلسات اضافی برگزار می شود.
5آیا به دستگاه خاصی برای میکروبلیدینگ نیاز است؟
بله. برای انجام میکروبلیدینگ باید ابزار (قلم) میکروبلیدنیگ خریداری شود.
6تفاوت میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن در چیست؟
در میکروپیگمنتیشن از ابزاری استفاده می شود که رنگدانه ها را به لایه ی پایین تری در مقایسه با میکروبلیدینگ، تزریق می کند. به همین خاطر ماندگاری میکروپیگمنتیشن طولانی تر است.
7از کجا ابزار میکروبلیدینگ بخریم؟
در صورت نیاز، دتر لند پکیج مورد نیاز شما را تهیه می کند. همچنین، دترلند می تواند برای خرید ابزار مناسب، به شما مشاوره بدهد.
8من ساکن تهران نیستم. میتونم تو دوره های آموزشی شرکت کنم؟
بله. دترلند آموزش ها رو در زمان های متفاوتی ارائه می کند تا هنرجو بتوانند در زمان های متفاوتی در دوره ها شرکت کنند.
9آیا میکروبلیدینگ درد دارد؟
خیر. در زمان انجام میکروبلیدینگ از ژل های بی حسی استفاده می شود.
10من استعدادی تو طراحی ابرو ندارم، دوره میکروبلیدینگ میتونه برام مفید باشه؟
استعداد داشتن در انجام هرکاری خیلی مفید است. ولی با پشت کار و استفاده از تجربیات اساتید مجرب، میتوانید توانمندی های خودتون رو گسترش بدید و موفق باشید.
11آیا میتونم کسب و کار خودمو راه بندازم؟
بله. بعد از گرفتن مدرک فنی حرفه ای، میتونید کسب و کار خودتون رو راه بندازید.
12آیا با مدرک میکروبلیدینگ می توان اقدام به تاسیس سالن کرد؟
خیر، برای تاسیس سالن باید یک دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید و یا دوره های هفت مهارت جداگانه را بگذرانید.
ثبت نام آنلاین