آموزش میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن، یکی از شاخه های آرایش دائم بوده که با استفاده از قلم میکرو رنگدانه ها را در لایه ی دوم پوست، وارد می کند. میکروپیگمنتیشن در نقاط مختلف بدن از جمله ابرو، خط مو، لب و چشم ها کاربرد داشته و از این جهت، کاربرد آن گسترده است. این حرفه نه تنها برای زیبایی چهره، بلکه برای افرادی که دچار ریزش مو باشند نیز استفاده می شود. بنابراین طیف بیشتری از مشتریان را پوشش می دهد. تفاوت اصلی روش میکروپیگمنتیشن با تتو در ابزار و همچنین رنگدانه مورد استفاده می باشد. با توجه به دامنه کاربرد میکروپیگمنتیشن و مزایای نسبی آن در مقایسه با تاتو، این دوره آموزشی همیشه از پر درخواست ترین رشته های مورد درخواست هنرجویان است. از آنجایی که این روش نوعی آرایش دائم بوده و مستقیما با سلامت افراد در ارتباط است، لازم است تا هنرجویان علاوه بر فراگیری نحوه انجام میکروپیگمنتیشن، مدرک معتبر خود را از سازمان فنی و حرفه ای کشوری نیز دریافت نمایند.

آموزش میکروپیگمنتیشن

سرفصل های دوره آموزشی

HD Line
  • برای ترمیم دائمی شکل ابرو
  • برای پوشش محل زخم، شکستگی و قسمت های فاقد مو
  • برای ایجاد ظاهر طبیعی در محل ابرو
  • برای ایجاد ابروهای پررنگ
Powder brows
  • برای ایجاد سایه-روشن در حاشیه ابرو
  • برای ایجاد تراکم و پررنگ شدن ابرو
  • برای ترمیم محل زخم یا شکستگی و قسمت¬هایی که مو قابلیت رشد ندارد
  • برای ایجاد ابروهایی با ظاهر کامل طبیعی و حجم دادن به ابرو

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن در دترلند

هزینه های دوره ی در جدول زیر رائه شده است. آموزش های ارائه شده در دترلند با تضمین یادگیری کامل هنرجو جهت معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد.

دوره مبتدی رنگ و مش

دوره مبتدی آموزش میکروپیگمنتیشن

در این دوره هنرجو زیر نظر مربی فنی حرفه ای موارد زیر را آموزش می بیند. دوره آموزشی میکروپیگمنتشین در دترلند شامل دو مرحله تئوری و عملی است. طی این دو دوره، هنرجو موارد زیر را می آموزد: بهداشت فردی، شناخت عوامل ایجاد بیماری در انجام میکروپیگمنتیشن آشنایی با آناتومی صورت و رنگ پوست آشنایی با ابزارهای انجام میکروپیگمنتیشن نحوه انجام میکروپیگمنتیشن، شامل نحوه طراحی، نحوه حرکت دست، نحوه انتخاب رنگ متناسب با صورت توصیه ها و نکات بهداشتی پس از انجام میکروپیگمنتیشن در مرحله عملی آموزش، مربی، با استفاده از مداد آرایشی، شکل اولیه ابرو را ، ترسیم می کند. پس از تایید، رنگ مورد نظر برای رنگدانه ها انتخاب می کند. برای از بین بردن هرگونه درد و احساس ناخوشایند، از ژل بی حس کننده در محل انجام میکروپیگمنتیشن استفاده می کند. تقریبا بین 15 الی 20 دقیقه طول می کشد تا ژل اثر کند تا مربی کار خود را آغاز می کند. 1- ترسیم نمای اولیه با مداد آرایشی 2- تایید فرد 3- زدن ژل بی حسی 4- انجام میکروپیگمنتیشن 5- توضیحات در خصوص بایدها و نبایدهای بعد از میکروپیگمنتیشن

زمانبندی و هزینه دوره مبتدی

نام حرفه میکروپیگمنتیشن
پیش نیاز ندارد
مدت زمان آموزش ۸ ساعت
شهریه کلاس گروهی ۹۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس نیمه خصوصی ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس خصوصی ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دوره روزهای سه شنبه ساعت ۱۲ الی ۱۶

نحوه برگزاری این دوره

تعداد شرکت کنندگان:

کلاس های دوره آموزش میکروپیگمنتیشن به سه صورت، خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین یک تا سه نفر، نیمه خصوصی سه تا 5 نفر و گروهی از 5 تا 15 نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم هایی کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساهت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

ابزار لازم جهت این دوره که در آموزشگاه دترلند به هنرجویان ارايه می شود: • دستگاه میکروپیگمنتیشن(ملاک انتخاب دستگاه مناسب، قدرت موتور بالا و ارتعاش پایین آن است. هر چقدر میزان لرزش کمتر و قدرت تزریق بیشتر باشد، میکروپیگمنتیشن بهتر انجام شده و زیبایی ابرو، لب، چشم و ... بیشتر می شود). • سوزن های استریل و یک بار مصرف • رنگدانه

آموزش میکروپیگمنتیشن

بعد از اتمام این دوره چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از گذراندن دوره ی میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه فنی حرفه ای دترلند، شما نحوه استفاده از دستگاه را فرا گرفته و علاوه بر آن، حرکات مناسب دست، نحوه ی ترسیم اولیه ابرو (یا لب و خط چشم و ...) و نحوه انتخاب رنگدانه را می آموزید. شما بلافاصله بعد از فراگیری نحوه انجام میکروپیگمنتیشن می تواند شروع بکار کنید. اما پیشنهاد ما به شما این است که حتما مدرک خود را از سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت نمایید.

سوالات متداول

1آیا گرفتن مدرک فنی حرفه ای برای انجام میکروپیگمنتشین نیاز است؟
بله. میکروپیگمنتیشن مستقیما با سلامت افراد در ارتباط بوده، از این جهت دترلند به شما توصیه می کند تا برای کار در سالن های معتبر و یا راه اندازی کسب و کار خود، حتما مدرک فنی حرفه ای را بگیرید.
2آیا برای میکروپیگمنتیشن، مدرک فنی حرفه ای هم داده می شود؟
بله. دوره های آموزشی میکروپیگمنتیشن در دترلند با تدریس اساتید مجرب فنی حرفه ای برگزار شده و پس از آموزش دیدن، هنرجو به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شود. هنرجو بعد از قبول شدن در آزمون های سازمان فنی حرفه ای، مدرک معتبر خود را دریافت می کند.
3آیا در دوره آموزشی میکروپیگمنتیشن بر روی پوست واقعی آموزش داده می شویم؟
بله. آموزش های میکروپیگمنتیشن در دو مرحله تئوری و عملی انجام می گیرد. در مرحله عملی، ابتدا بر روی پوست مصنوعی آموزش های لازم داده می شود. پس از کسب تجربه و بالا رفتن توانمندی، آموزش بر روی پوست صورت نیز انجام می شود.
4مدت یادگیری میکروپیگمنتیشن چقدر است؟
2 تا 4 جلسه که بستگی به توانمندی هنرجو دارد.
5آیا به دستگاه خاصی برای میکروپیگمنتیشن نیاز است؟
بله. برای انجام میکروپیگمنتیشن باید دستگاه میکروپیگمنتیشن خریداری شود.
6تفاوت میکروپیگمنتیشن با میکروبلیدینگ در چیست؟
در میکروپیگمنتیشن از ابزاری استفاده می شود که رنگدانه ها را به لایه ی پایین تری در مقایسه با میکروبلیدینگ، تزریق می کند. به همین خاطر ماندگاری میکروپیگمنتیشن طولانی تر است.
7از کجا دستگاه میروپیگمنتیشن بخریم؟
در صورت نیاز، دترلند پکیج مورد نیاز شما را تهیه می کند. همچنین، دترلند می تواند برای خرید دستگاه مناسب، به شما مشاوره بدهد.
8من ساکن تهران نیستم. میتونم تو دوره های آموزشی شرکت کنم؟
بله. دترلند آموزش ها رو در زمان های متفاوتی ارائه می کند تا هنرجو بتوانند در زمان های متفاوتی در دوره ها شرکت کنند.
9آیا میکروپیگمنتیشن درد دارد؟
خیر. در زمان انجام میکروپیگمنتیشن از ژل های بی حسی استفاده می شود.
10من استعدادی تو طراحی ابرو ندارم، دوره میکروپیگمنتیشن میتونه برام مفید باشه؟
استعداد داشتن در انجام هرکاری خیلی مفید است. ولی با پشت کار و استفاده از تجربیات اساتید مجرب، میتوانید توانمندی های خودتون رو گسترش بدید و موفق باشید.
11آیا میتونم کسب و کار خودمو راه بندازم؟
بله. بعد از گرفتن مدرک فنی حرفه ای، میتونید کسب و کار خودتون رو راه بندازید.
ثبت نام آنلاین