آموزش طراحی با حنا روی بدن

طراحی با حنا یا نقاشی با حنا از دیرباز در مراسم حنابندان و جشن های سنتی ایرانی مرسوم بوده است؛ از این روْ دوره های مرتبط با آموزش طراحی حنا نیز به واسطه درخواست های زیاد مشتریانْ همیشه مورد توجه هنرجویان بوده است. طراحی حنا به صورت نقش و نگار گل و طرح های منظمی می باشد که با استفاده از قلم های باریک و یا از طریق شابلون بر روی پوست ایجاد می شود. این دوره آموزشی مخصوصا در فصل گرم تابستان مورد توجه می باشد . نکته قابل توجه دیگری که در سال های اخیر شایع شده است ایجاد طرح هایی شبیه طرح های تتو با استفاده از حناست، به این دلیل که حنا به راحتی از روی پوست فرد پاک می شود خیلی از افراد ترجیح می دهند به جای تتو از حنا استفاده کنند. به همین دلیل خواستگاه این دوره نیز پیش هنرجویان و به تبع مشتریان آن ها افزایش یافته است.

آموزش طراحی با حنا روی بدن

سرفصل های فنی حرفه ای

  • طراحی حنا با قیف
  • طراحی حنا با شابلون
  • طراحی حنا با قلم
  • طراحی هندی

دوره آموزش طراحی حنا در دترلند

هزینه های دوره ی طراحی حنا در جدول زیر آمده است، ضمنا آموزش های ارائه شده در دترلند با تضمین یادگیری کامل هنرجو جهت معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد.

دوره مبتدی رنگ و مش

دوره مبتدی طراحی حنا

در این دوره هنرجو زیر نظر مربی فنی حرفه ای موارد زیر را آموزش می بیند: استفاده صحيح از قلم مو، ايجاد طرح روي بدن به وسيله شابلون، قلم یا قیف، آماده كردن مواد، ساختن مواد مصرفي برای طرح زدن،زدن مواد روي طرح ايجاد شده، خشك كردن طرح حنا برای طراحی روی بدن شما به شابلون، اپلیکاتور، انواع قلم مو و انواع تصاویر نیاز دارید. در این قسمت شما با قراردادن شابلون بر روی بدن، نحوه پر کردن اپلیکاتور(انواع روش قراردادن اپيلكاتور بر روي طرح ايجاد شده)، استفاده صحیح از قلم مو(حركت صحيح با قلم مو بر روي طرح) و یا ماژیک (انواع روش قرارداد قلم مو روي طرح ايجاد شده)آشنا می شوید. در ادامه نسبت تركيب مواد مصرفي، نسبت تركيب مواد افزودني (تركيب مناسب آب با حنا، تركيب مناسب مواد افزودني با حنا)، زمان مناسب نگهداري مواد را نیز آموزش می بینید.

زمانبندی و هزینه دوره مبتدی

نام حرفه طراحی با حنا بر روی بدن (زنانه)
پیش نیاز ندارد
مدت زمان آموزش 8 ساعت
شهریه کلاس گروهی 800000 تومان
شهریه کلاس نیمه خصوصی 1.200.000 تومان
شهریه کلاس خصوصی 1.500.000 تومان
تاریخ شروع دوره روزهای سه شنبه ساعت ۱۲ الی ۱۶

نحوه برگزاری این دوره

تعداد شرکت کنندگان:

کلاس های دوره آموزش طراحی حنا بر روی بدن به سه صورت: خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین یک تا سه نفر، نیمه خصوصی سه تا 5 نفر و گروهی از 5 تا 15 نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم هایی کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساهت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

ابزار لازم جهت این دوره که در آموزشگاه دترلند به هنرجویان ارايه می شود: اپيلكاتور، شابلون پلاستيكي ، قلم مو پلاستيكي، كاسه پلاستيكي متوسط، شابلون كاغذ ، ژورنال تصاوير با طراح هاي مختلف، پنبه ، الكل، دستمال مرطوب، قیف، حنا.

آموزش پاکسازی صورت در دترلند

بعد از اتمام این دوره چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از اتمام این دوره شما می توانید با تسلط کامل طرح های حنا را چه با استفاده از شابلون ، چه با قیف و یا با قلم طراحی کنید. این آموزش تا تسلط کامل شما ادامه پیدا می کند. ما امیدواریم که شما پس از گذراندن این دوره شروع به کسب درآمد کنید و یا کسب و کار فعلی خودتان را بهتر کنید.

سوالات متداول

1برای طراحی حنا هم مدرک فنی حرفه ای میدن؟
بله شما بعد از تکمیل دوره برای دریافت مدرک به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوید و پس از آزمون کتبی و عملی مدرک فنی حرفه ای طراحی حنا بر روی بدن(زنانه) دریافت می کنید.
2من میخوام طراحی حنا آموزش ببینم چند جلسه طول میکشه؟
دو تا چهار جلسه بسته به یادگیری هنر جو میتونه متفاوت باشه.
3از یک قیف حنا برای چند تا طرح میشه استفاده کرد؟
با توجه به اندازه یک طرح فرق میکنه اما با در نظر گرفتن طرح های متوسط هر قیف برای بیست تا سی طرح مناسب است.
4بعد از گذروندن دوره، هر طرحی رو میتونیم بزنیم ؟
بله شما در دوره طراحی با حنا ،اموزش بیسیک همه این موارد رو می بینید. بعد از آن شما قادر خواهید بود هر طرحی را با حنا بزنید.
5من میخوام طراحی حنا یاد بگیرم، اما هیچ استعدادی توطراحی و نقاشی ندارم بنظرتون این دوره برای من موثر خواهد بود؟
مسلما اگر شما استعداد نقاشی و یا طراحی خوبی داشته باشید در این دوره آموزشی موفق تر خواهید بود اما طرح های جدید حنا بیشتر از طریق شابلون انجام می شود که نیازی به داشتن استعداد در رشته های دیگر ندارد.
6طراحی حنا فقط با قیف با دست انجام می شود؟
خیر، شما می توانید از شابلون های موقت نیز برای طرح های موقت تتو استفاده کنید. اما طراحی حنا با قیف فقط با دست طراحی می شود.
ثبت نام آنلاین