آموزش اکستنشن مو

در بسیاری از مواقع خانم ها به بلند کردن مو فکر می کنند و یا از نازک و کم پشت بودن موهای خود ناراضی هستند. بلند کردن مو، کار دشواری بوده و دردسرهای فراوانی دارد. شاید برای شرکت در یک مراسم خاص (مثلا عروسی) نیاز باشد تا موهای بلندتر یا پرپشت تری داشت. هنرجور در دوره اکستنشن مو می آموزد تا در مدت زمان کم موهای طبیعی را به موهای فرد اضافه کند. در دوره اکستنشن مو روش های متعددی به هنرجو آموزش داده می شود از جمله: اضافه کردن موهای طبیعی یا مصنوعی در طول های مختلف به موی فرد (عموما در ناحیه ریشه) متصل می شوند. در بعضی موارد، از اکستنشن مو برای ایجاد حالت های لایت یا مش نیز استفاده می شود. برای این کار، موهای رنگ شده، در ناحیه مورد نظر مشتری اکستنشن می شوند.

سرفصل های دوره آموزشی

  • میکرو لینک میکرو بید، میکرو لوپ
  • اکستنشن با موی طبیعی
  • اکستنشن با موی مصنوعی
  • اکستنشن مو با رینگ
  • اکستنشن لیزری مو (کراتین)
  • اکستنشن دوختی(گره ای)
  • اکستنشن چسبی (کلیپسی)
  • اکستنشن مو لاینی
  • ترمیم و ریمو اکستنشن

دوره آموزش اکستنشن مو در دترلند

دوره آموزشی اکستنشن مو در قسمت آموزش خدمات اکستنشن دترلند ارائه شده است. هزینه های دوره ی آموزش اکستنشن مو در جدول زیر ارائه شده است. آموزش های ارائه شده در دترلند با تضمین یادگیری کامل هنرجو جهت معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد.

دوره مبتدی رنگ و مش

دوره اکستنشن مو

در دوره ی آموزشی اکستنشن مو، هنرجو ابتدا با انواع موهای مورد استفاده در اکستنشن آشنا می شود. سپس روش های رایج انجام اکستنشن و مزایای هر روش توضیح داده می شود. از جمله روش های پرکاربرد در اکستنشن مو می توان به استفاده از چسب کراتین، رینگ، دوخت مو، روش لاینی و اتصال حرارتی اشاره کرد که طی دوره آموزشی دترلند، هنرجو تمامی این روش ها بصورت عملی انجام خواهد داد. از موهای طبیعی یا مصنوعی می توان برای اکستنشن مو استفاده کرد. قیمت موهای مصنوعی ارزان تر بوده ولی کیفیت موهای طبیعی بیشتر بوده و ظاهر آن طبیعی تر است. در دوره ی آموزشی اکستنشن مو، کار با موهای طبیعی و مصنوعی آموزش داده می شود. در همه ی روش های اکستنشن مو، دسته ای از تارهای مو به موهای فرد اضافه می شود. پس از انجام اکستنشن، فرد احساس سنگینی بر روی سر میکند که امری طبیعی بوده و به مرور زمان به آن عادت می کند. همچنین هنگام شستشوی مو باید به مواردی از جمله شانه کردن مو پیش از حمام، نحوه شسشتشوی مو و نهایتا آبگیری مو توجه کرد تا از کنده شدن اکستنشن ها جلوگیری شود. در دوره آموزشی دترلند، تمامی اصول نگهداری اکستنشن مو به هنرجویان آموزش داده می شود. 1- آشنایی با انواع مو (طبیعی، مصنوعی) 2- آشنایی با روش های اکستنشن مو و مزایای هر روش 3- نحوه ی انجام اکستنشن مو 4- بایدها و نبایدها پس از اکستنشن مو برای ماندگاری بهتر اکستنشن ها 5- ترمیم مو 6- ریمو کردن موها

زمانبندی و هزینه دوره

نام حرفه آموزش اکستنشن مو (نام سرفصل فنی حرفه ای:‌کلاه گیس باف با موی طبیعی زنانه)
پیش نیاز ندارد
مدت زمان آموزش ۶ ساعت
شهریه کلاس گروهی ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس نیمه خصوصی ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس خصوصی ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دوره اول هر هفته

نحوه برگزاری دوره آموزش اکستنشن مو

تعداد شرکت کنندگان:

کلاس های دوره آموزش اکستنشن مو به سه صورت، خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین ۱ تا ۳ نفر، نیمه خصوصی ۳ تا ۸ نفر و گروهی از ۸ تا ۲۰ نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم هایی کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساعت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

ابزار و وسایل آموزشی در قالب پک های آموزشی به هنرجویان ارائه می شود. هزینه پک ها بر عهده هنرجو می باشد. ابزار استفاده شده در هر یک از روش های اکستنشن مو متفاوت می باشد. اما بصورت کلی این ابزار شامل موارد زیر هستند: 1- انواع موهای مورد استفاده در اکستنشن مو 2- اتو موی التراسونیک 3- گیره جدا کننده موها 4- انواع پلت های کراتینی (کهربایی، شفاف، قهوه ای و مشکی) 5- انواع چیپ های اکستنشن (زرد، شفاف، قهوه ای و مشکی) 6- محافظ مو 7- محافظ انگشتان 8- چسب کراتین، رینگ، کلیپس 9- چسب حرارتی - لیرز

آموزش اکستنشن مو

بعد از اتمام دوره اکستنشن مو، چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از گذراندن دوره اکستنشن مو، هنرجو روش های انجام اکستنشن مو و همچنین نحوه انجام هر یک را یاد گرفته و می تواند در سالن های زیبایی کار کرده و یا کسب و کار خود را راه اندازی کند. پیشنهاد ما این است که برای انجام خدمات اکستنشن، حتما مدرک خود را از سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت نموده و سپس وارد بازار کار شوید.

سوالات متداول

1پکیج آموزشی هم دارید؟
بله. در اتمام دوره، شما جزوه آموزشی کل دوره را دریافت خواهید کرد.
2بعد از اتمام دوره چه مدرکی دریافت میکنیم؟
بعد از اتمام دوره شما مدرک فنی حرفه ای کلاه گیس بافت با موی طبیعی زنانه دریافت می کنید.
3کلا چند جلسه باید بگذرونیم تا کاملا حرفه ای بشیم؟
این سوال دقیقا به سطح مهارت و یادگیری شما برمیگرده. در قسمت عملی آموزش، شما باید روی موهای واقعی کار کنید، بنابراین هر چقدر شما سریع تر به این مرحله برسید، نیاز به تعداد جلسات کمتری خواهید داشت و بالعکس.
4مواد اکستنشن مو رو چطور میتونم تهیه کنم؟
برای تهیه مواد اکستنشن، شامل مو (طبیعی یا مصنوعی)، چسب، چسب حرارتی و یا لیزر، دترلند میتونه برای شما پکیج کامل رو تهیه کنه و یا شما را برای خرید راهنمایی کند.
5آیا به دستگاه خاصی برای اکستنشن مو نیاز است؟
روش های متعددی برای انجام اکستنشن مو استفاده می شود. در چند روش رایج، شما باید از لیزر استفاده کنید. در روش های دیگر، از رینگ، کلیپس و چسب سرد استفاده شده و نیازی به تهیه دستگاه نیست.
6آیا در دوره آموزشی اکستنش مو، بر روی موی واقعی آموزش داده می شویم؟
بله. آموزش های اکستنشن مو در دو مرحله تئوری و عملی انجام می گیرد. در مرحله عملی، اکستنش مو بر روی موهای واقعی آموزش داده می شود.
7من ساکن تهران نیستم. میتونم تو دوره های آموزشی شرکت کنم؟
بله. دترلند آموزش ها رو در زمان های متفاوتی ارائه می کند تا هنرجو بتوانند در زمان های متفاوتی در دوره ها شرکت کنند.
8آیا میتونم کسب و کار خودمو راه بندازم؟
بله. بعد از گرفتن مدرک فنی حرفه ای، میتونید کسب و کار خودتون رو راه بندازید.
9اگر مشتری بعد از انجام اکستنشن مو احساس گردن درد داشت، چیکار کنیم؟
کافی است برای مشتری توضیح دهید که در روز اول بعد از انجام اکستنشن، بدلیل اضافه شدن وزن مو، ممکن است احساس ناخوشایندی ایجاد شود و حتی هنگام خوابیدن اذیت شود که با گذشت زمان این احساس ناخوش آیند از بین رفته و به آن عادت می کنند.
10کاربرد لیزر در اکستنشن گرم چیست؟
برای گرم کردن چسب کراتینه و انجام اکستنشن، باید دمای چسب کراتینه را بالا برد تا به موهای اصلی فرد بچسبد. برای این منظور، از دستگاه لیزر استفاده می شود تا بتوان دما را کنترل کرد و علاوه بر نرم کردن چسب جهت اکستنشن مو، به موهای اصلی فرد صدمه ای وارد نشود.
11آیا اکستنشن مو فقط برای بلند کردن مو است؟
خیر. از اکستنشن مو برای پرپشت نشان دادن موها نیز استفاده می شود.
12برای اکستنشن مو در جلو سر چیکار باید کرد؟
با استفاده از روش های جدید و با ظرافت می توان موهای جلو سر را نیز اکستنشن کرد.
13برای انجام اکستنشن، موی طبیعی بهتر است یا مصنوعی؟
برای مشتری توضیح دهید که کیفیت موهای طبیعی بالاتر بوده و ظاهر آن جذاب تر است. اما قیمت موی مصنوعی کمتر است. بنابراین انتخاب بین موی طبیعی یا مصنوعی را بر عهده مشتری بگذارید.
14چطوری اکستنشن رو برای مشتری انجام بدم که طبیعی به نظر برسه؟
از روش های جدید اکستنشن استفاده کنید که در این روش ها، ظرافت و دقت انجام اکستنشن بالا رفته و مو کاملا طبیعی به نظر می رسد. علاوه بر آن، هنگام انجام دادن مو، تعداد موهای کمتری را در یک رینگ قرار داده و تعداد دسته های مو را افزایش دهید.
15موی طبیعی استفاده شده در اکستنشن از کجا می آید؟
اکثر موهایی که برای اکستنشن استفاده می شود، از کشور هند می آیند. زن های هندی موهای بلندی داشته و به دلیل رنگ نکردن موهای خود، کیفیت موی بسیار بالایی دارند.
16آیا با مدرک اکستنشن مو می توان اقدام به تاسیس سالن کرد؟
خیر، برای تاسیس سالن باید دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید و یا دوره های هفت مهارت جداگانه را بگذرانید.
ثبت نام آنلاین