آموزش آرایش عروس

میکاپ و گریم عروس در قسمت آموزش گریم و میکاپ دترلند آموزش داده می شود. میکاپ و گریم عروس که توسط میکاپ آرتیست انجام می شود در حقیقت همان استفاده از ابزار آرایش و تکنیک های سایه روشن برای ایجاد جلوه بیشتر صورت و پنهان کردن مشکلات پوستی است. میکاپ، سبک های متعددی مثل کلاسیک، مصری، لبنانی، خلیجی، هالیوودی و ... داشته که میکاپ آرتیست با توجه به تجربه ی قبلی و شناختن سلیقه ی مشتری یکی از آن ها را بر روی صورت مشتری اجرا می کند. یکی از مهم ترین لحظات زندگی همه ما، شب عروسی بوده و یکی از مهم ترین کارهایی که عروس قبل از مراسم باید انجام دهد، میکاپ کردن است. با توجه به اهمیت میکاپ عروس و زمان بر بودن آن، عروس ها فقط سالن های زیبایی ای را انتخاب می کنند که از کیفیت کار آن مطمئن باشند. از این رو، یاد گرفتن میکاپ و گریم عروس می تواند بازار کار گسترده ای را در مقابل هنرجو باز کرده و به افزایش درآمد هنرجو کمک نماید. در میکاپ و گریم صورت، هنرجو با نحوه استفاده از تمام وسایل آرایشی همانند رژ لب، خط چشم، مداد ابرو و ... و همچنین ترتیب صحیح استفاده از وسایل آرایشی آشنا شده و در قسمت عملی آموزش، انجام آن ها را تمرین می کند. با توجه به اینکه میکاپ و گریم عروس، تنها بر روی صورت انجام نشده و باید بر روی مو و ناخن عروس نیز کار شود، هنرجو طی این دوره، مهارت های دیگری را نیز یاد گرفته و نحوه ست کردن آرایش چهره با اجزا مختلف بدن را نیز یاد می گیرد.

آموزش میکاپ و گریم عروس

سرفصل های فنی حرفه ای دوره آموزش گریم عروس

  • آناتومی و چهره شناسی
  • مقدمه ای بر نحوه میکاپ و گریم عروس
  • اصول میکاپ و گریم عروس
  • آشنایی با مدهای روز
  • نحوه انجام میکاپ و گریم عروس
  • آرایش مو، طراحی ناخن و آرایش بدن

دوره آموزش میکاپ و گریم عروس در دترلند

دوره آموزشی میکاپ و گریم عروس در قسمت آموزش گریم و میکاپ دترلند ارائه شده است. هزینه های دوره ی آموزش میکاپ و گریم عروس در جدول زیر ارائه شده است. آموزش های ارائه شده در دترلند با تضمین یادگیری کامل هنرجو جهت معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد.

دوره مبتدی رنگ و مش

دوره میکاپ و گریم عروس

در دوره ی آموزشی میکاپ و گریم عروس، هنرجو زیر نظر مربی فنی حرفه ای آموزش می بیند و برای شرکت در آزمون فنی حرفه ای و گرفتن مدرک معتبر این سازمان، آماده می شود. این دوره به هنرجو این توانمندی را می دهد که پس از اتمام دوره و یادگرفتن موارد آموزش داده شده بتواند مستقیما وارد بازار کار شود. در دوره آموزشی میکاپ و گریم عروس، ابتدا فرم های مختلف صورت و انواع رنگ پوست توضیح داده می شود، سپس، نکات کلی برای میکاپ و گریم عروس با توجه به فرم صورت و رنگ پوست های مختلف آموزش داده می شود. این موارد شامل تمیز کردن صورت و پاک کردن چربی از روی پوست، استفاده از کرم و مواد مناسب با توجه به رنگ پوست و نوع پوست برای زیرسازی صورت، رنگ شناسی و انتخاب رنگ مناسب با توجه به پوست و ... می باشد. با توجه به تغییر سریع مد روز و معرفی مواد آرایشی و مدل های مختلف آرایش، به روز بودن و مطلع بودن از مد روز، یکی از ویژگی های مهم هر میکاپ آرتیست بوده که برای این کار، هنرجو باید ژورنال های جدید و صفحات اینستاگرامی سلبریتی ها را دنبال کند. در مرحله آخر آموزش، هنرجو نحوه ی صحیح انجام میکاپ و ترتیب انجام دادن میکاپ و گریم عروس را بصورت عملی تمرین می کند. برای یادگیری بهتر، هنرجو انواع میکاپ ها و گریم را بر روی پوست های مختلف انجام می دهد تا اثر و نتیجه ی کار را از نزدیک تجربه نماید. در میکاپ عروس، علاوه بر انجام میکاپ بر روی صورت، آرایش های دیگری نیز باید انجام بگیرد. برای مثال، موها باید بافته و یا شینیون شوند و همچنین باید برای سایر نقاط بدن از جمله ناخن ها، اقداماتی انجام شود. در دوره ی آموزشی میکاپ و گریم عروس، پس از آموزش امور مربوط به گریم و میکاپ چهره، نحوه ی ست کردن طراحی ناخن، آرایش بدن و میکاپ چهره و اصول مهمی که باید در این کار انجام داده شود، آموزش داده می شود.

زمانبندی و هزینه دوره

نام حرفه آرایشگر عروس
پیش نیاز ندارد
مدت زمان آموزش ۳۰ ساعت
شهریه کلاس گروهی ۲.۱۵۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس نیمه خصوصی ۲.۶۵۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس خصوصی ۳.۱۵۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دوره اول هر هفته

نحوه برگزاری این دوره

تعداد شرکت کنندگان:

کلاس های دوره آموزش میکاپ و گریم عروس به سه صورت، خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین ۱ تا ۳ نفر، نیمه خصوصی ۳ تا ۸ نفر و گروهی از ۸ تا ۲۰ نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی، هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم های کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساعت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

برای میکاپ و گریم عروس، به تمام وسایل آرایش مثل رژ لب، خط چشم، ریمل، سایه، مداد ابرو و ... نیاز است. علاوه بر آن، در هنگام میکاپ عروس، باید برای ناخن ها طراحی انجام بگیرد و موهای عروس نیز باید بافته شده یا شینیون شوند. هر کدام از این کارها نیاز به ابزارهای خاص خود دارد که در دوره ی آموزشی، تمامی ابزار و وسایل مورد نیاز، در اختیار هنرجو قرار می گیرد. ابزار و وسایل آموزشی در قالب پک های آموزشی به هنرجویان ارائه می شود. هزینه پک ها بر عهده هنرجو می باشد.

آموزش آرایش عروس

بعد از اتمام دوره میکاپ و گریم عروس، چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از گذراندن دوره میکاپ و گریم عروس، هنرجو انواع چهره و نوع پوست را یاد گرفته و مهارت¬های میکاپ و گریم عروس را با توجه به فرم و رنگ چهره، یاد می¬گیرد. همچنین برای مطلع بودن از مد روز، ژورنال¬های معتبر و صفحات اینستاگرامی محبوب نیز به هنرجو معرفی شده تا بتواند همواره به روز بوده و همراه با مد حرکت کند. قلم)سایه،رژگونه،رژلب(، پد و اسفنج، آینه كوچک )براي مشتري(، موچین، برس ابرو، تیغ ابرو، دسته تیغ، پیش بند و هد بند اصلاح، دستکش نخی، رژ، ژگونه، پرایمر، براش، پالت های کرم پودر، پالت های کانتور، پالت های سایه و ...

سوالات متداول

1پکیج آموزشی هم دارید؟
بله. در اتمام دوره، شما جزوه آموزشی کل دوره را دریافت خواهید کرد.
2بعد از اتمام دوره چه مدرکی دریافت میکنیم؟
بعداز اتمام دوره شما مدرک فنی حرفه ای میکاپ-گریم عروس را دریافت می کنید.
3آیا به وسایل خاصی برای میکاپ و گریم عروس نیاز است؟
برای انجام میکاپ به دستگاه خاصی نیاز نیست. ولی در انجام میکاپ عروس، میکاپ آرتیست باید از تمام وسایل آرایشی مثل رژ لب، خط چشم، مداد ابرو، سایه و ... استفاده کند.
4کلا چند جلسه باید بگذرونیم تا کاملا حرفه ای بشیم؟
این سوال دقیقا به سطح مهارت و یادگیری شما برمیگرده. ولی بصورت میانگین، مدت زمان یادگیری میکاپ و گریم عروس کودک بین 2 تا 4 جلسه است.
5آیا میتونم کسب و کار خودمو راه بندازم؟
بله. بعد از گرفتن مدرک فنی حرفه ای، میتونید کسب و کار خودتون رو راه بندازید.
6من ساکن تهران نیستم. میتونم تو دوره¬های آموزشی شرکت کنم؟
بله. دترلند آموزش ها رو در زمان های متفاوتی ارائه می کند تا هنرجو بتوانند در زمان های متفاوتی در دوره ها شرکت کنند.
7چطوری باید مد روز رو دنبال کنیم؟
برای دنبال کردن مد روز، هنرجو باید همواره ژورنال¬های جدید را بررسی کرده و همچنین صفحه اینستاگرامی سلبریتی¬ها را دنبال کند.
8آیا در دوره میکاپ و گریم عروس، بر روی چهره های متفاوت کار میکنم؟
بله. پس از گذراندن آموزش های تئوری و انجام تمرین و تکرار، نهایتا کار بر روی صورت خانم ها انجام می شود.
9سبک میکاپ آموزش داده شده برای میکاپ عروس چیه؟
در طول دوره، تمام سبک های محبوب مثل کلاسیک، هالیوودی، لبنانی و ... آموزش داده می شود.
10آیا در دوره میکاپ و گریم عروس، بر روی رنگ پوست های متفاوت کار می کنیم؟
بله. در قسمت عملی دوره، تمرین ها بر روی فرم ها و رنگ پوست های متفاوت انجام می شود تا هنرجو مفاهیم تئوری را بصورت عملی انجام داده و تجربه خود را بالا ببرد.
11اگر عروس، سبکی را انتخاب کند که ما مطمئن باشیم به صورتش نمی آید، چه کنیم؟
ابتدا سعی کنید که توضیحات کافی را به عروس داده و در صورت قبول نکردن، سبک پیشنهادی عروس را اجرا کنید.
12آیا با مدرک آرایش عروس می توان اقدام به تاسیس سالن کرد؟
خیر، برای تاسیس سالن باید یک دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید و یا دوره های هفت مهارت جداگانه را بگذرانید.
ثبت نام آنلاین