آموزش آرایش و گریم کودک

دوره آموزش آرایش و گریم کودک در قسمت آموزش گریم و میکاپ آموزشگاه دترلند ارائه شده است. با بالا گرفتن تب و تاب آرایش در خانواده¬ها، کودکان نیز مایل هستند تا از لوازم آرایشی استفاده کنند. با توجه به شرایط کودکان، نمی توان با آن ها مخالفت کرده و یا از مضرات آرایش کردن برای کودکان صحبت کرد. بنابراین باید راهی وجود داشته باشد تا علاوه بر راضی نگهداشتن کودکان، از عوارض و مضرات استفاده از وسایل آرایشی جلوگیری کرد. پوست کودکان بسیار حساس بوده و استفاده از وسایل آرایش ممکن است باعث ایجاد حساسیت و سایر بیماری های پوستی در کودکان شود. برای رسیدن به یک نقطه مشترک بین خواسته های کودک و جلوگیری از بیماری های پوستی، از گریم کودک استفاده می شود. در این روش، از رنگ های مخصوصی استفاده می شود که نه تنها باعث بیماری نشده بلکه با آب و صابون به راحتی پاک می شوند. در حال حاضر گریم کودک در بسیاری از شهر بازی ها و مراسم ها رایج بوده و علاوه بر آن، در بعضی از سالن ها نیز این خدمت ارائه می شود. هنرجویانی که علاقه ی زیادی به کودکان داشته و روحیه ی مناسبی برای گریم کودک داشته باشند، می توانند در بازار کار این رشته فعالیت کرده و کسب و کار خوبی را راه اندازی کنند. برای ایجاد کسب و کار مناسب، هنرجو باید ابتدا نکات مهم انجام گریم کودک را یاد گرفته و سپس مدرک معتبر فنی حرفه ای را بگیرد. دوره ی آموزش آرایش و گریم کودک در دترلند، تحت نظر اساتید مجرب برگزار شده و تمامی اصول و نکات مهم جهت گرفتن مدرک سازمان فنی حرفه ای آموزش داده می شود.

آموزش حرفه ای پاکسازی پوست صورت

سرفصل های فنی حرفه ای

  • مواد مورد استفاده در گریم کودک
  • طرح
  • نحوه انجام گریم کودک

دوره آموزش آرایش و گریم کودک در دترلند

دوره آموزشی آرایش و گریم کودک در قسمت آموزش گریم و میکاپ دترلند ارائه شده است. هزینه های دوره ی آموزش آرایش و گریم کودک در جدول زیر ارائه شده است. آموزش های ارائه شده در دترلند با تضمین یادگیری کامل هنرجو جهت معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد.

دوره مبتدی رنگ و مش

دوره آرایش و گریم کودک

در دوره ی آموزشی آرایش و گریم کودک، هنرجو زیر نظر مربی فنی حرفه ای آموزش می بیند و برای شرکت در آزمون فنی حرفه ای و گرفتن مدرک معتبر این سازمان، آماده می شود. این دوره آموزشی به هنرجو این توانمندی را می دهد که پس از اتمام دوره و یادگرفتن موارد آموزش داده شده بتواند مستقیما وارد بازار کار شود. حفظ سلامت پوست کودک مهم ترین بخش گریم کودک می باشد. بنابراین در دوره آرایش و گریم کودک، تمامی نکات بهداشتی به هنرجو آموزش داده می شود. برای گریم کودک عموما از فون خشک (رنگ گریم خشک) و اکلیل استفاده می شود. استفاده از ماژیک، گواش و سایر رنگ ها، خصوصا رنگ های روغن مجاز نبوده و ممکن است سلامت کودک را به خطر بیندازد. در مرحله بعدی، طرح های مختلف گریم کودک که عموما شخصیت های فانتزی انیمیشن ها هستند، معرفی می شود. در نهایت، نحوه انجام گریم با استفاده از قلم مو و فون خشک آموزش داده می شود. با توجه به اینکه گریم صورت کودک، مستقیما با سلامت کودکان در ارتباط است، پیشنهاد می شود پس از گذراندن دوره ی آموزش، هنرجو مدرک سازمان فنی حرفه ای خود را گرفته و بعد وارد بازار کار شود.

زمانبندی و هزینه دوره

نام حرفهآموزش آرایش و گریم کودک (سرفصل فنی و حرفه ای: چهره پردازی کودک«دخترانه»)
پیش نیاز ندارد
مدت زمان آموزش۱۰ ساعت
شهریه کلاس گروهی۵۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس نیمه خصوصی۷۰۰.۰۰۰ تومان
شهریه کلاس خصوصی۹۰۰.۰۰۰ تومان
تاریخ شروع دورهاول هر هفته

نحوه برگزاری این دوره

تعداد شرکت کنندگان:

کلاس های دوره آموزش آرایش و گریم کودک به سه صورت، خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می شود. طبق قوانین فنی حرفه ای تعداد نفرات کلاس های خصوصی بین ۱ تا ۳ نفر، نیمه خصوصی ۳ تا ۸ نفر و گروهی از ۸ تا ۲۰ نفر تشکیل می شود. کلاس ها بعد از به حد نصاب رسیدن با هماهنگی مربی، هفته ای سه بار برگزار می شود. ضمنا برای خانم های کارمند و یا افرادی که از شهرستان تشریف می آورند، امکان برگزاری کلاس ها در آخر هفته ها، روزهای تعطیل و ساعت های عصر نیز وجود دارد.

ابزار و وسایل مورد نیاز:

ابزار و وسایل آموزشی در قالب پک های آموزشی به هنرجویان ارائه می شود. هزینه پک ها بر عهده هنرجو می باشد. در این دوره به ابزارهای زیر نیاز است: برای گریم کودک باید از رنگ مخصوص (فون خشک) استفاده شده و استفاده از مواد دیگر مجاز نیست. این رنگ ها در دوره ی آموزشی دترلند، در اختیار هنرجویان قرار داده می شود. پس از گریم کردن، برای برق زدن طرح و جلوه بهتر، از اکلیل نیز استفاده می شود. پالت هفت رنگ اصلی، پالت دوازده رنگ به رنگ روشن تا تيره پالت، اكليل در رنگ هاي مختلف شاد و فانتزي، پد رنگ آميزی، كرم مرطوب كننده مخصوص پوست كودك، شيرپاك كن آرايشي، دستمال مرطوب كننده بهداشتي كودك، پنبه بهداشتي

آموزش چهره پردازی کودک

بعد از اتمام دوره آرایش و گریم کودک، چه توانایی هایی کسب می کنید؟

پس از گذراندن دوره آرایش و گریم کودک، هنرجو مهارت های گریم کردن صورت کودک را فراگرفته و پس از گرفتن مدرک فنی و حرفه ای می تواند وارد بازار کار شود.

سوالات متداول

1پکیج آموزشی هم دارید؟
بله. در اتمام دوره، شما جزوه آموزشی کل دوره را دریافت خواهید کرد.
2بعد از اتمام دوره چه مدرکی دریافت میکنیم؟
بعداز اتمام دوره شما مدرک فنی حرفه ای چهره پردازی کودک را دریافت می کنید.
3من ساکن تهران نیستم. میتونم تو دوره های آموزشی شرکت کنم؟
بله. دترلند آموزش ها رو در زمان های متفاوتی ارائه می کند تا هنرجو بتوانند در زمان های متفاوتی در دوره ها شرکت کنند.
4کلا چند جلسه باید بگذرونیم تا کاملا حرفه ای بشیم؟
این سوال دقیقا به سطح مهارت و یادگیری شما برمیگرده. ولی بصورت میانگین، مدت زمان یادگیری آرایش و گریم کودک بین 1 تا 2 جلسه است.
5چطوری باید کودک رو آروم کرد تا بشه کار رو درست انجام داد؟
با توجه به علاقه کودکان به انجام گریم، احتمالا کودک مشتاقانه منتظر نتیجه خواهد بود و مانع کار شما نخواهد شد. در صورتیکه کودک خسته شد، بهتر است از اسباب بازی استفاده کنید تا مدتی مشغول آن شده و شما بتوانید گریم خود را تکمیل کنید.
6آیا میتونم کسب و کار خودمو راه بندازم؟
بله. بعد از گرفتن مدرک فنی حرفه ای، میتونید کسب و کار خودتون رو راه بندازید.
7آیا ابزار خاصی برای گریم کودک نیازه؟
بله. استفاده از رنگ های معمول برای انجام گریم کودک مجاز نبوده و حتما باید از رنگ مخصوص گریم کودک (فون خشک) استفاده گردد.
8وسایل مورد نیاز گریم کودک رو از کجا باید تهیه کنیم؟
دترلند می تونه ابزار گریم کودک رو بصورت پیکج آماده در اختیارتون قرار بده و یا برای خرید این ابزار، به شما مشاوره بده.
9من خیلی بچه ها رو دوست دارم، این شغل مناسب من هست؟
بله. اگه شما بچه ها رو دوست داشته باشید، این شغل می تونه خیلی براتون جالب باشه و همچنین درآمد خوبی براتون خواهد داشت.
10آیا با مدرک گریم کودک می توان اقدام به تاسیس سالن کرد؟
خیر، برای تاسیس سالن باید دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید و یا دوره های هفت مهارت جداگانه را بگذرانید.
ثبت نام آنلاین